Radio

Żołnierze WOT na antenie Radia Maryja będą odpowiadać na pytania słuchaczy dot. pandemii

Od dzisiaj żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą odpowiadać na antenie Radia Maryja na pytania słuchaczy związane z pandemią koronawirusa. Konsultacje będą prowadzone w ramach audycji „Aktualności Dnia”, od poniedziałku do soboty o godz. 13.10, natomiast w niedzielę o godz. 15.20.

 

 

 

 

Rozmowy potrwają pół godziny. Żołnierze wytłumaczą między innymi jak osoby starsze objęte kwarantanną mogą uzyskać pomoc.

 

 

W tej trudnej sytuacji chcemy udzielić wsparcia jak największej liczbie osób – powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

– Radio Maryja zawsze było i jest forum rozmowy ze słuchaczami. Zależy nam na tym, żeby żołnierze WOT mogli dotrzeć do każdego, żeby szukać jak najwięcej możliwości udzielania pomocy, wsparcia. To jest powołanie, służba żołnierzy, którzy są powołani, żeby służyć innym. Bardzo dziękuję za taką możliwość. To jest sposobność, żeby porozmawiać, zaczerpnąć informacji, podzielić się swoimi uwagami i informacjami, bo to wszystko buduje nasze bezpieczeństwo – podkreślił.

W obliczu pandemii koronawirusa WOT uruchomiło również bezpłatną infolinię, która umożliwia rozmowę z wojskowymi psychologami.

Pomoc można uzyskać pod numerem telefonu: 800 100 102.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *