#zostańwdomu z Platformą Canal+ w środę

#zostańwdomu: Platforma Canal+ przedstawia najlepsze propozycje ramówkowe na środę 25 marca.

 

 

 

 

 

„Bayala i ostatni smok”

Premiera na VOD prosto z kina!

Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Surah, Sera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayala.

CANAL+

„Anioł”

Kryminał biograficzny, Argentyna, Hiszpania, 2018
reżyser: Luis Ortega
obsada: Lorenzo Ferro, Cecilia Roth, Luis Gnecco, Chino Darín

Carlito, młody chłopak o anielskiej twarzy, dopuszcza się drobnych występków na ulicach Buenos Aires. Pewnego razu poznaje Ramona i rozpoczyna nowy, bardziej mroczny etap, wchodząc w świat brutalnej przestępczości.

17-letni Carlito przemierza wibrujące rock-n-rollem ulice Buenos Aires, jakby należały do niego. Chłopak jest doskonale świadomy swojej niewinnej urody i sprytnie wykorzystuje ją podczas drobnych kradzieży i występków. Dreszcz emocji i adrenalina dają satysfakcję chłopakowi, której nie może się oprzeć. Pewnego razu na jego drodze staje charyzmatyczny przestępca Ramon. Chłopak wyzwala wewnętrzne demony Carlita, które kryły się pod anielskim wyglądem. Nastolatek ujawnia swoją brutalną naturę.

EMISJA: CANAL+, środa, 25 marca, godz. 22:25

CANAL+ FILM

„Hotel Marigold”

Komedia, Wielka Brytania, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2011
reżyser: John Madden
obsada: Judi Dench, Bill Nighy, Maggie Smith, Tom Wilkinson, Penelope Wilton, Celia Imrie, Dev Patel

Hotel Marigold to rezydencja bez przekonania ukrywająca własne niedostatki. Coś ciągle się tu psuje, coś odpada, coś nie działało nigdy.

Zarządca hotelu, Sonny, marzy, aby zmienić ten chylący się ku upadkowi budynek w turystyczną atrakcję. I choć jego metodą działania jest chaos, udaje mu się sprowadzić do Marigold zagranicznych klientów. Ci trafiają tam raczej z przypadku – to jedno z nielicznych miejsc, na które wystarczają ich emerytury. Do hotelu zawitali więc Douglas i Jean, którzy wszystkie oszczędności przeznaczyli na podejrzany internetowy biznes córki. Jest też Muriel, służąca bogatej angielskiej rodziny, która w Indiach chce zoperować sobie biodro (bo taniej) oraz Madge, która czuje, że to jej ostatnia szansa na bogatego męża. Przyjechał także Norman, marzący o namiętnym seksie w egzotycznym kraju i Evelyn, sentymentalna, przenikliwa wdowa, która musiała sprzedać swoje londyńskie mieszkanie, żeby spłacić długi męża. Pobyt w Indiach staje się dla grupy angielskich turystów okazją do rozliczenia się z marzeniami, ambicjami oraz przeszłością, z której nie zawsze są dumni.

EMISJA: CANAL+ FILM, środa, 25 marca, godz. 20:00

CANAL+ FAMILY

„Moja nieznajoma”

Komedia, Francja, Belgia, 2019
reżyser: Hugo Gelin
obsada: François Civil, Joséphine Japy, Benjamin Lavernhe

Raphael prowadzi szczęśliwe życie u boku swojej pięknej żony Olivii. Są wręcz dla siebie stworzeni. Sprawy się komplikują, kiedy pewnego dnia mężczyzna budzi się w innym wszechświecie, gdzie wiedzie zupełnie odmienne życie u boku innej kobiety, a Olivia uznaje go za obcą osobę.

Paryż, 2009 rok. Raphael jest uczniem liceum, który próbuje napisać swoją pierwszą powieść science fiction. Pewnego razu przez przypadek spotyka Olivię, dziewczynę uczącą się gry na fortepianie. Olivia staje się inspiracją do zakończenia powieści, a niedługo później żoną. Dziesięć lat później ich małżeństwo staje się zimne, a oni coraz bardziej oddalają się od siebie. Pewnego dnia mężczyzna budzi się w alternatywnej rzeczywistości, nie jest już wziętym pisarzem, a nauczycielem. Jego żoną nie jest Olivia, a zupełnie obca kobieta o imieniu Melanie. Dla Olivii jest on zupełnie obcym mężczyzną, w którym za nic w świecie nie rozpoznaje swojego męża.

PREMIERA: CANAL+ FAMILY, środa, 25 marca, godz. 19:30

CANAL+ SERIALE

„Strefa mroku”

Serial fantasy, USA, 2019
reżyser: Gerard McMurray
obsada: Jordan Peele (narrator), Adam Scott, David Epstein, Ginnifer Goodwin, Seth Rogen, Sanaa Lathan, Chris O’Dowd, Adam Scott

„Strefa mroku” to zaktualizowana wersja kultowego serialu z lat 60 poprzedniego wieku. Serial zabiera widzów w podróż do cudownej krainy wyobraźni w innym wymiarze, w której eksplorujemy ludzkie uczucia takie jak nadzieja, rozpacz, duma i uprzedzenie.

Bogata gospodyni domu, Eve Martin, dostaje zapytanie od swojej gosposi z prośbą o użycie jej adresu do zameldowania wnuczka, nielegalnego imigranta z Gwatemali. Eve zgadza się, aczkolwiek niedługo po rozmowie gosposia zostaje przesłuchana przez amerykańskich agentów Biura Imigracyjnego. Agencja rządowa prześwietla również rodzinę Eve i w wyniku przeprowadzonego śledztwa, Eve trafia do atesztu. W końcu na jaw wychodzi prawdziwe pochodzenie gosposi.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, środa, 25 marca, godz. 20:50

CANAL+ DOKUMENT

„Pokonać Pireneje”

Dokument, 68’, Włochy, 2018

Mordercza próba prawdziwego twardziela. Sebastiano Arlotta biegnie po Pirenejach.

Trasa liczy 900 km – w spiekocie, w deszczu, po stromych ścieżkach wśród skał i po połoninach. W ciągu 9 dni ultra biegacz, Sebastiano Arlotta, pokonuje pirenejskie szczyty, od wybrzeża Atlantyku po brzeg Morza Śródziemnego. Oto dowód, że dzięki pasji, determinacji oraz żelaznej kondycji można przenosić góry.

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, środa, 25 marca, godz. 21:00

ALEKINO+

„Granica zbrodni”

Serial kryminalny, Niemcy, Austria, 2019
reżyseria: Cyrill Boss, Philipp Stennert
obsada: Julia Jentsch, Franz Hartwig, Hanno Koffler, Nicholas Ofczarek

W cieniu ośnieżonych szczytów szerzą się krwawe rytuały pogańskie. Dwoje detektywów szuka sprawców bestialskich mordów.

Alpy. Pogranicze niemiecko-austriackie. Para detektywów, początkująca Ellie Stocker oraz znużony profesją śledczego Gedeon Winter, zostają oddelegowani do zbadania sprawy śmierci pewnego chłopca. To początek mrożącego krew w żyłach dochodzenia, pełnego okrutnie uśmierconych ofiar. Ktoś w górach wskrzesza mroczne, pogańskie praktyki.

EMISJA: ALE KINO+, odc. 7. i 8., środa, 25 marca, godz. 20:10, 21:10

KUCHNIA+

„Jamie Oliver: po prostu warzywa”

Seria kulinarna, Wlk. Brytania, 2019, 6 x 60

Tym razem Jamie Oliver serwuje pyszne dania z warzyw. W poszukiwaniu inspiracji i ciekawych przepisów podróżuje po Bliskim Wschodzie i Indiach, które słyną ze swoich bezmięsnych potraw.

Kuchnia wegetariańska i wegańska to najszybciej rozwijające się trendy w gotowaniu. Ludzie rezygnują z mięsa i innych produktów odzwierzęcych z powodów etycznych lub zdrowotnych. Niektórzy po prostu chcą odpocząć od tradycyjnych dań, ale brakuje im pomysłów. Nowy program Jamiego będzie dla nich źródłem sprawdzonych przepisów, zaczerpniętych m.in. z kuchni indyjskiej i izraelskiej.

PREMIERA: KUCHNIA+, odc. 5 i 6., środa, 25 marca, godz. 21:15, 22:10

DOMO+

„Gardeners’ World 11”

Seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2018, 12 x 60

Kolejna odsłona programu, który kochają nie tylko ogrodnicy. Już samo patrzenie na piękne rośliny to czysta przyjemność i świetny sposób na relaks po pracowitym dniu.
Akcja 11. sezonu zaczyna się wiosną. To bardzo pracowity czas dla ogrodników, więc Monty Don i jego ekipa uwijają się na grządkach. Porządkują teren, przygotowują glebę, przycinają krzewy i drzewa, sieją, sadzą i projektują rabaty. Pokazują ciekawe odmiany roślin i mówią, jak je pielęgnować. Odwiedzają nietuzinkowe ogrody w różnych zakątkach Wielkiej Brytanii i rozmawiają z ich twórcami.

PREMIERA: DOMO+, odc. 8., środa, 25 marca, godz. 17:30

PLANETE+

„Jak się rodzi zło?”

Film dokumentalny, Niemcy, 2019, 52 min.
Scenariusz i reżyseria: Amrei Topçu i Gerrit Jöns-Anders

Jak się rodzi zło? To pytanie ludzie zadają sobie od wieków. Wygląda na to, że jesteśmy blisko znalezienia odpowiedzi. Autorzy filmu przedstawiają wyniki najnowszych badań.

Dlaczego człowiek staje się seryjnym mordercą? Lubi zadawać ból innym i patrzeć, jak cierpią? Naukowcy ustalili, że są trzy czynniki kształtujące ludzkie zachowanie: geny, środowisko i zaistnienie sytuacji, która skłania człowieka do określonego działania – nawet do zbrodni. W filmie wypowiadają się biegli sądowi, psychiatrzy i psycholodzy. Analizują m.in. przypadek Andersa Breivika i Leszka Pękalskiego.

PREMIERA: PLANETE+, środa, 25 marca, godz. 22:00

MiniMini+

„Barbie z Jeziora Łabędziego”

Film animowany, USA, 2003, 79

Barbie z Jeziora Łabędziego to bajka ze wspaniałą muzyką Czajkowskiego, w której Barbie pojawia się jako Odetta, córka piekarza. Podążając w ślad za jednorożcem, Odetta wkracza do Zaczarowanego Lasu.

Okrutny czarnoksiężnik Rotbart zamienia dziewczynę w łabędzia. Królowej wróżek udaje się jednak odczarować Odettę, ale nie do końca… W nocy Odetta jest człowiekiem, lecz wraz z nadejściem świtu zamienia się w łabędzia. Ale to właśnie Odetta, bez względu na postać, którą przybiera musi uratować Zaczarowany Las przed złowrogim czarnoksiężnikiem. Ale jak ma tego dokonać młodziutka dziewczyna, uzbrojona tylko w swoją odwagę, uczciwość i rozum? Zwłaszcza, że w tym samym czasie zakochuje się w niej przystojny książę Daniel. Barbie z Jeziora Łabędziego to cudowna opowieść, która łączy w sobie niesamowity świat fantazji, balet Czajkowskiego i niezapomnianą muzykę w wykonaniu London Symphony Orchestra. Jeszcze w żadnym filmie sceny taneczne (w choreografii Petera Martinsa – Dyrektora „The New York City Ballet”) nie były tak widowiskowe. Barbie z Jeziora Łabędziego udowadnia, że w każdym z nas drzemie więcej odwagi, niż moglibyśmy przypuszczać.

EMISJA: MINIMI+, środa, 25 marca, godz. 10:55

teleTOON+

Wydłużony czas z ulubionymi bohaterami ! Zapraszamy do oglądania cyklu zabawnej serii przygód „Siostry”.

„Siostry”

Francja, 2017

Przezabawna seria o przygodach sióstr, które kochają się tak samo jak nie znoszą. Produkcja powstała na podstawie serii komiksowej autorstwa Christophe’a Cazenove’a i Williama Maury.

Nastoletnia Wendy i młodsza o kilka lat Marine są typowymi siostrami – choć ciągle sobie dokuczają, to mimo to bardzo się kochają i nie mogą bez siebie żyć. Młodsza naśladuje starszą i zabiega o jej uwagę, wtrącając się w jej sprawy: randki, imprezy, prowadzenie pamiętnika. Starsza nie pozostaje jej dłużna. A zabiegani rodzice często nie mogą sobie dać rady z szalonymi córkami. Wszystkie niesnaski między dziewczynami jednak idą na bok, gdy którąś z nich spotyka coś przykrego – wtedy okazuje się, że kochają się prawdziwą siostrzaną miłością.

EMISJA: teleTOON+, odc. 32 – 43., środa, 25 marca, godz. 8: 55 – 11:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *