Sport w TVTVP

Żużel, mecz towarzyski Polska – Rosja w TVP Sport

Przed naszą żużlową reprezentacją pierwsze starcie w tym roku. W ramach przygotowań do Speedway od Nations zmierzy się z trudnym przeciwnikiem. Transmisja na żywo meczu towarzyskiego Polska – Rosja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. We wtorek w Bydgoszczy uhonorowany zostanie Tomasz Gollob.

 

Z powodu pandemii nie udało się w marcu rozegrać towarzyskiego meczu z Australią. Zamiast tego żużlowa reprezentacja Polski zmierzy się we wtorek 29 września w Bydgoszczy z mocną Rosją.

Obecny sezon zbliża się ku końcowi. Rozgrywane są decydujące mecze PGE Ekstraligi, a w piątek i sobotę odbędą się w Toruniu ostatnie zawody z cyklu Grand Prix. Bartosz Zmarzlik jest na dobrej drodze, żeby obronić tytuł mistrza świata.

Najpierw jednak dojdzie do meczu towarzyskiego z Rosją. Transmisja na żywo w TVP Sport, online w TVPSPORT.PL oraz aplikacji mobilnej od godz. 17:30. Zawody skomentuje Rafał Darżynkiewicz.

W ostatnich latach polscy żużlowcy albo z Rosjanami wygrywali, ale remisowali. Do ostatniego meczu między tymi zespołami doszło w 2017 roku. 14 czerwca w Ostrowie Wlkp. biało-czerwoni zwyciężyli 54:36.

W składzie reprezentacji Polski nie zabrakło Zmarzlika. Obok lidera mistrzostw świata znaleźli się m.in. Patryk Dudek czy Jarosław Hampel, który zastąpił w ostatniej chwili Bartosza Smektałę.

Rywale także mają bardzo mocną kadrę. Artiom Łaguta czy Emil Sajfutdinow to znakomici żużlowcy i gwiazdy polskiej ligi. Większość Rosjan powołanych na to spotkanie doskonale zna też tor na Bydgoszczy. Część z nich nawet mieszka w tym mieście.

Rosjanie będą pod koniec października bronić tytułu w Speedway of Nations. W zeszłym roky Sajfutdinow oraz Łaguta pokonali w wielkim finale Zmarzlika i Dudka.

Tegoroczni mistrzowie świata par mieli zostać wyłonieni w Manchesterze, jednak z powody sytuacji pandemicznej w Wielkiej Brytanii, zawody mają odbyć się gdzie indziej. Wciąż nie wybrano nowej lokalizacji.

We wtorek dojdzie też do szczególnego wydarzenia. Tomasz Gollob dołączy do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

– To wspaniałe, że odbędzie się to właśnie w Bydgoszczy. W jego domu, gdzie odnosił największe sukcesy. To będzie wielkie święto dla całego żużla stwierdził trener Polaków Marek Cieślak, który po tym sezonie pożegna się z kadrą.

POLSKA – ROSJA. ŻUŻLOWY MECZ TOWARZYSKI. SZCZEGÓŁY TRANSMISJI

Kiedy: 29 września (wtorek)

O której mecz: 18:00

Transmisja: 17:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna

Komentarz: Rafał Darżynkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *