1/8 finału MŚ U20: Włochy – Polska w TVP2 i TVP Sport

Panama wygrała z Arabią Saudyjską 2:1 (1:0) w trzeciej kolejce grupy E mistrzostw świata do lat 20 w Polsce. To oznacza, że biało-czerwoni w 1/8 finału zagrają z Włochami. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 17:30 w Gdyni.

Zespół Jacka Magiery awansował do fazy pucharowej z trzeciego miejsca grupy A. Młodzi Polacy przegrali z Kolumbią (0:2), wygrali z Tahiti (5:0) i zremisowali z Senegalem (0:0). Natomiast Włosi pokonali Meksyk (2:1) i Ekwador (1:0) oraz zremisowali z Japonią (0:0) i zajęli pierwsze miejsce w grupie B.

Włochów znamy z ubiegłorocznych eliminacji mistrzostw Europy do lat 19. W tym meczu grał m.in. Tymoteusz Puchacz. Przegraliśmy 3:4, trzykrotnie prowadząc. Czas na rewanż. To jeden mecz, wszystko może się zdarzyć – mówił w środę po ostatnim spotkaniu w grupie trener reprezentacji Polski do lat 20 Jacek Magiera.

W piątkowym spotkaniu Panamczycy szybko objęli prowadzenie – w siódmej minucie do bramki trafił Axel Antonio McKenzie Morales. Osiem minut po przerwie nieoczekiwanie wyrównał Albrikan Feras, który przyjął piłkę w powietrzu i strzałem z woleja pokonał bramkarza. Zwycięstwo Panamie zapewnił Diego Valanta.

W równolegle rozgrywanym meczu grupy E Francja rywalizowała z Mali. Trójkolorowi wygrali 3:2 po bramkach Mickaela Cuisance’a, Moussy Diaby’ego, Amine’a Gouiriego. Honorowe gole dla Afrykańczyków strzelili Sekou Koita i Ousmane Diakite.