10. odcinek serialu „Terror” na kanale AMC

Już 7 czerwca o 22:00, stacja AMC wyemituje finałowy, 10. odcinek serialu „Terror” (powtórka 14 czerwca o 21:00). Epicka podróż ekspedycji osiąga punkt kulminacyjny, a członkowie wyprawy ostatecznie konfrontują się z mitologią Innuitów, na których teren bezprawnie wkroczyli. Autorem scenariusza do odcinka zatytułowanego „We Are Gone” jest David Kajganich, a reżyserem Tim Mielants. Tego samego dnia o 21:00, tuż przed premierą 10. odcinka, zapraszamy także na powtórną emisję 9. odcinka serialu.

 

 

Będący adaptacją bestsellerowej powieści Dana Simmonsa, zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami „Terror” to 10-odcinkowa historia niebezpiecznej wyprawy Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego (drogi morskiej z Europy wiodącej przez Ocean Arktyczny aż do Pacyfiku). Załoga statków HMS Terror i HMS Erebus stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – „Terror” świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

W 10-odcinkowym serialu występują: Jared Harris (Mad Men, The Crown) jako Kapitan Francis Crozier, Tobias Menzies (Outlander) jako James Fitzjames, Ciarán Hinds (Gra o Tron) jako Sir John Franklin; Paul Ready (Cuffs) jako dr Henry Goodsir, Adam Nagaitis (Sufrażystka) jako Cornelius Hickey, Nive Nielsen (Podróż do Nowej Ziemi) jako Lady Silence; Ian Hart (Marzyciel) jako Thomas Blanky oraz Trystan Gravelle (Mr. Selfridge) jako Henry Collins.

Kręcony na Węgrzech w Budapeszcie, „Terror” produkowany jest przez Scott Free Productions, Emjag Productions i Entertainment 360 we współpracy z AMC Studios. Oprócz Kajganicha i Hugh, producentami wykonawczymi serii są także Ridley Scott, David W. Zucker, Alexandra Milchan, Scott Lambert oraz Guymon Casady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *