MediaTVPZapowiedzi TV

100 # Wolność w Gdańsku w TVP1 i TVP3 Gdańsk

W najbliższą sobotę w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się koncert 100#WOLNOŚĆ z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 60-lecia TVP3 Gdańsk.

 

 

Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę zbiega się z 60-leciem istnienia gdańskiego ośrodka TVP. To okazja, aby tym koncertem podkreślić wyjątkową rolę Pomorza i całego regionu w najnowszej historii Polski i Europy.

– Niepodległość jest absolutnie związana z wolnością w szerokim znaczeniu tego słowa. – komentuje dyrektor TVP3 Gdańsk, Joanna Strzemieczna-Rozen. – Dlatego jesteśmy przekonani, że kluczem i jednocześnie najlepszym mottem koncertu jest właśnie hasło 100 # Wolność. podkreśla Joanna Strzemieczna-Rozen. – Pomorze to miejsce, w którym rozpoczęła się najkrwawsza w dziejach ludzkości wojna światowa. To miejsce, w którym rozpoczął się demontaż będącego wynikiem tej wojny porządku w Europie. Nie ma drugiego tak symbolicznego i ważnego miejsca na świecie. – mówi Dyrektor gdańskiej telewizji.

Telewizja Gdańsk nie tylko rejestrowała wszystkie ważne wydarzenia ostatnich 60 lat, ale posiada też liczne materiały związane z historią walki o niepodległość i polską obecnością na terenie Gdańska i Pomorza. Te materiały posłużą jako ilustracja do koncertu.

Pomorskie świętowanie niepodległości będzie odbywać się w ramach nowoczesnej, nieszablonowej i dynamicznej produkcji, której spójnikami będą m.in. materiały z archiwum świętującego 60-lecie Ośrodka Gdańskiego TVP. Przez 100 lat niepodległości przeprowadzi widzów przede wszystkim muzyka i piosenka – od pieśni legionowej po standardy jazzowe i wielkie przeboje. Widowisko zostało pomyślane jako interaktywne, patchworkowe, nowoczesne przedsięwzięcie artystyczne, wzbogacone wieloma atrakcjami i odrobiną humoru. Zainstalowane multimedia artystycznie ożywią i wzbogacą to, co będzie działo się na scenie. Materiały archiwalne TVP Gdańsk i fragmenty Kronik Filmowych przybliżą widzom poszczególne dekady z naszej niepodległej historii.

W ramach wydarzenia widzowie koncertu na miejscu oraz widzowie TVP będą mieli okazję podziwiać wielu znanych polskich artystów. Na placu przed Muzeum II Wojny w Gdańsku 13 października wystąpią:

Monika Borzym, Halina Młynkowa, Przemek Dyakowski, Natalia Szroeder, L.U.C, Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Ania Karwan, Damian Ukeje, Dagadana (Mikołaj Pospieszalski), Zuzanna Jabłońska (The Voice of Kids), Sławek Jaskułke (pianista), Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem Pana Jarosława Sellina, sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mecenasem Głównym koncertu jest PKN Orlen

Emisja na antenie TVP1 o godz.21.30. Realizacja TVP3 Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *