MediaZapowiedzi TV

17 produkcji i 7 premier, czyli gorąca jesień z ATM GRUPA (wideo)

Tej jesieni na 11. telewizyjnych antenach pojawi się 17 produkcji ATM GRUPA: seriali, programów rozrywkowych i dokumentalnych, a wśród nich aż 7 nowości, w tym jedna, której szczegóły muszą na razie pozostać tajemnicą…

 

 

 

 

Po latach w unowocześnionej formule powraca jeden z najpopularniejszych teleturniejów – „Koło Fortuny”, oparte na amerykańskim formacie „Wheel of Fortune”. W roli prowadzącego wystąpi popularny piosenkarz Rafał Brzozowski, a współprowadzącą została Miss Polonia 2016, Izabella Krzan. Teleturniej jest produkcją TVP przy współpracy z ATM GRUPA. Będzie go można oglądać od 10 września, w dni powszednie o 16.30 w TVP2 i w niedzielne popołudnia o 14.40.

Kolejnym programem rozrywkowym będzie polska wersja znanego na całym świecie „Drunk History”. Fakty z historii Polski odtworzone w nim zostaną w bardzo nietypowy i zabawny sposób, a w rolach głównych wystąpią popularni polscy aktorzy, celebryci oraz gwiazdy kabaretu i stand-upu. Premiera w Comedy Central w październiku.

Także dwie kolejne nowości pochodzą z dynamicznie rozwijającego się w ATM GRUPA segmentu produkcji niefabularnych. Od września widzowie Canal+ Discovery w ośmioodcinkowym dokumencie  pt. „Dla siebie, dla świata” będą mogli śledzić historie Polaków, którzy postanowili rzucić wygodne życie w kraju i zrobić coś pożytecznego dla innych.  Z kolei w listopadzie ATM GRUPA szykuje prawdziwą niespodziankę. Na antenie, na której nie byliśmy dotąd obecni, zadebiutuje spektakularna produkcja, realizowana na innym kontynencie. Więcej szczegółów już wkrótce.

Wśród nowości nie mogło zabraknąć seriali. „Mecenas Lena Barska” to nowy serial obyczajowy dla TV 4. Opowieść o życiowych i zawodowych perypetiach tytułowej prawniczki zadebiutuje na antenie stacji w październiku i będzie emitowana raz w tygodniu. W roli głównej – Izabella Bukowska.

Studio A (spółka zależna ATM GRUPA) przygotowała dla TV PULS „Lombard. Życie pod zastaw” ze Zbigniewem Buczkowskim w roli głównej. Widzowie poznają losy ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych okoliczności: będą to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, którym brakuje na imprezę i zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu chętnie zaglądają złodzieje i policjanci, a także zwariowani poszukiwacze okazji. Serial będzie w każdym odcinku prezentował inną historię, nierzadko kryminalną, nie zabraknie także sytuacji humorystycznych. Premiera 4 września, emisja od poniedziałku do piątku o 18.20 w TV PULS.

Późną jesienią na antenie Super Polsat pojawi się teleturniej „Joker”. W roli prowadzącego wystąpi Krzysztof Ibisz, a do wygrania będzie 50 tys. zł.

Jesień to także czas długo oczekiwanych powrotów. Od października fani „Watahy” będą mogli oglądać drugi sezon serialu. Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach z ostatniego odcinka pierwszej serii. Do obsady dołączyli m.in: Grzegorz Damięcki, Piotr Żurawski, Weronika Humaj i grupa aktorów zza wschodniej granicy. Premiera 15 października w HBO i HBO GO.

Do Jedynki wracają z kolei „Dziewczyny ze Lwowa” (Studio A). W drugim sezonie serialu, który będzie można oglądać w niedzielne wieczory od 3 września, kontynuowane będą perypetie czterech głównych bohaterek – Uliany, Swiety, Olyi i Poliny. Pojawią się też nowe postacie  oraz zabawne, wzruszające, nawet kryminalne wątki.

Poniedziałki niezmiennie należeć będą do „Drugiej szansy”. W czwartym sezonie serialu Monika Borecka (Małgorzata Kożuchowska) musi poradzić sobie po śmierci ukochanego. Pomoże jej w tym nowa postać w serialu, którą zagra Michał Żurawski. Do grona reżyserów dołączył Jan P. Matuszyński, twórca obsypanej nagrodami „Ostatniej rodziny”. Premiera czwartego sezonu 11 września o 21.30 w TVN.

„Świat według Kiepskich” wraca 6 września o 20.00 (Telewizja POLSAT). Będzie emitowany ponownie w środy, a we wrocławskiej kamienicy przy ul. Ćwiartki ¾ pojawi się znów Marian Paździoch, czyli Ryszard Kotys. Do stałej obsady dołączył Andrzej Kłak, a wśród występujących gościnnie gwiazd zobaczymy m.in. Agnieszkę Więdłochę i Jacka Braciaka.
Czwartkowe wieczory będziemy spędzać tradycyjnie w Sandomierzu. 18. sezon „Ojca Mateusza” rozpoczął się 31 sierpnia o 20.30 (TVP 1). Do Dziubaka (Bartłomiej Firlet) przyjedzie w odwiedziny mama (Hanna Śleszyńska), która narobi niezłego zamieszania, ale to i tak nic w porównaniu z tym, że Ojciec Mateusz (Artur Żmijewski) zostanie posądzony o romans!

Kryminalnych emocji dostarczą też „Policjanci i policjantki” oraz „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”. Oba seriale, emitowane na antenie TV 4,  walnie przyczyniły się do wzrostu oglądalności stacji, która w porze ich emisji skutecznie rywalizuje z głównymi antenami. Za ich sukcesem stoi udany eksperyment polegający na połączeniu formuły scripted docu z elementami serialu  fabularnego. Premiera 7. sezonu „Policjantek i policjantów” 4 września o 19.00, a 3. sezonu „Sprawiedliwych – Wydział Kryminalny” 5 września o 20.00 – w Czwórce.

Emocji nie zabraknie również w „Pierwszej miłości”, serialu codziennym, który gości na antenie już od 13 lat. Będą pościgi samochodowe, strzelaniny, skoki z wysokości i jak zawsze nowe twarze. W jesiennych odcinkach zobaczymy m.in. Edytę Herbuś, Marcina Rogacewicza i Michała Mikołajczaka. Pierwszy odcinek po wakacjach obejrzymy 4 września o 18.00 w Telewizji POLSAT.

Na antenę Canal+ Discovery powróci też „Sukces nie zna granic” prowadzony przez Tomasza Kina.

Aldentro sp z o.o. przy współpracy z ATM GRUPA , wyprodukowała miniserial „Grześki wracają do szkoły”opowiadający o zabawnych perypetiach sympatycznej rodziny, której wafle Grześki pomagają wrócić do szkolnej, powakacyjnej rzeczywistości. Śmieszne sytuacje są efektem młodzieńczego entuzjazmu ojca Grzegorza i nieokiełznanej dociekliwości syna Grzesia. W roli Grzegorza pojawi się Rafał Królikowski, synka zagra Leopold Mikienko, w mamę i żonę wcieli się Magdalena Stużyńska-Brauer. Sponsorem miniserialu jest marka wafli Grześki. Serial będzie można oglądać od poniedziałku do piątku od 11 do 29 września w Telewizji POLSAT (emisja o godz. 17.55) oraz w Telewizji WP i w serwisach Grupy Wirtualna Polska od 13 września (premiera o godz. 9.00, a powtórki o 16.45).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *