2. liga: Olimpia Grudziądz – Chojniczanka w TVP Sport

Przerwa reprezentacyjna nie wpływa na zespoły 2. ligi. Przed nami 2. kolejka. W telewizji oraz online będzie można obejrzeć starcie dwóch spadkowiczów z Fortuna 1. ligi. Jeden z nich jest liderem po pierwszej serii gier.

 

Sezon 2. ligi rozpoczął się pod koniec sierpnia. W tym sezonie na trzecim szczeblu rywalizuje 19. drużyn. Wśród nich znaleźli się trzej spadkowicze. Starcie dwóch z nich pokażemy w sobotę 5 września.

Spotkanie Olimpii Grudziądz z Chojniczanką rozpocznie się o godz. 16:30. Transmisja meczu na żywo ruszy o 16:15 w TVP Sport, online w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Mecz skomentuje Hubert Bugaj.

Chojniczanka poprzedni sezon Fortuna 1. ligi zakończyła na 19. pozycji. Nowym trenerem zespołu został Adam Nocoń. Pod jego wodzą drużyna z Chojnic najpierw wygrała z Olimpią Elbląg w Pucharze Polski, a w 1. kolejce 2. ligi pokonała u siebie Pogoń Siedlce 4:2. Dzięki temu po pierwszej serii gier została liderem.

Bramki w pierwszym meczu zdobyli Szymon Skrzypczak, Robert Ziętarski, Serhij Napołow oraz Mateusz Klichowicz.

Olimpia Grudziądz do końca walczyła o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Spadkowiczem została po remisie w ostatniej kolejce z Sandecją Nowy Sącz. Na inaugurację sezonu 2020/21 przegrała na wyjeździe z Bytovią 0:2.

Ostatnie spotkania tych zespołów kończyły się zwycięstwami gości. Chojniczanka wygrała w zeszłym roku w Grudziądzu po emocjonującym meczu 5:3, a Olimpia zrewanżowała się zwyciężając na stadionie rywala 2:1.

Olimpia Grudziądz – Chojniczanka, 2. kolejka 2. ligi. Szczegóły transmisji

Kiedy mecz: sobota 5 sierpnia o godz. 16:30

Transmisja: 16:15 TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna

Kto skomentuje: Hubert Bugaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *