21 lat temu powstał „Nasz Dziennik”

W tym roku mija już 21 lat, odkąd do rąk czytelników trafił pierwszy numer „Naszego Dziennika”. Gazeta jest jednym z dzieł wyrosłych przy Radiu Maryja.

 

Na łamach dziennika publikowane są artykuły dotyczące m.in. bieżącej polityki, kultury, gospodarki czy wiary. Gazeta od początku formuje postawy Polaków.

Ewa Nowina-Konopka, redaktor naczelna „Naszego Dziennika” powiedziała, że celem, jaki przyświecał tworzeniu dziennika, było ukazywanie prawdy.

Dziennikarka zwróciła uwagę, że przestrzeń wolności prawdy poszerzyła się dzięki właśnie Radiu Maryja, TV Trwam i Naszemu Dziennikowi.

– Pamiętam na początku, że gdy powstał „Nasz Dziennik”, pewnych tematów w ogóle nie można było poruszać. One nie istniały w przestrzeni publicznej. Jako jedni z pierwszych dużo pisaliśmy o Żołnierzach Wyklętych, o zbrodniach ukraińskich na Wołyniu, drukowaliśmy życiorysy UB-eckich zbrodniarzy. Pewnych tematów wcześniej nie można było dotykać. To jest właśnie nasz cel – ukazywanie prawdy, ukazywanie dobra – podkreśliła Ewa Nowina-Konopka.

Pierwszy numer „Naszego Dziennika” ukazał 29 stycznia 1998 r. Obecnie gazeta, poza formatem papierowym, jest dostępna także w wersji elektronicznej.

15 lutego ukaże się pierwszy numer miesięcznika „Szlachetne zdrowie”. Znajdziemy w nim artykuły dotyczące m.in. zdrowego odżywiania, układania jadłospisu oraz przykładowych ćwiczeń. Pierwszy numer miesięcznika będzie liczył ponad 100 stron.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *