30 pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

W dniach 10-11 lipca po raz 30 Rodzina Radia Maryja pielgrzymuje do Częstochowy. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Ewangelia radosną obietnicą”. Całe wydarzenie transmitowane przez TV Trwam i Radio Maryja.

 

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału w 30-stej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Jasnogórskiej Pani. Zapraszamy do fizycznego udziału, na miejscu w Częstochowie jak i duchowego za pośrednictwem Telewizji Trwam i Radia Maryja. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Ewangelia radosną obietnicą”.

„Idziemy do naszej Pani, Matki i Królowej. Uczyńmy to teraz, bo nie wiemy, czy za kilka lub kilkanaście tygodni nie dojdzie do następnej pandemicznej izolacji. Po raz 30. idziemy do Matki Najświętszej z naszym dziękczynieniem i prośbą. Tym razem pod hasłem: Ewangelia radosną obietnicą”.do udziału w pielgrzymce zaprasza o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 10 lipca o godzinie 17.30 transmisją koncertu Orkiestry KWK Staszic. Później, o godzinie 18.00 Msza Święta z Jasnogórskiego Sanktuarium, pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, biskupa seniora diecezji świdnickiej . Wspólnie powierzymy Maryi nasze radości i problemy. Następnie wspólna modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

W niedzielę 11 lipca nasze świętowanie rozpoczynamy od godziny 8.00 transmisją Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i czuwaniem modlitewnym. Najważniejszym wydarzeniem naszej pielgrzymki będzie Msza Święta o godzinie 11.00 podczas której powierzymy Czarnej Madonnie nasze rodziny, Ojczyznę i cały świat. Mszy będzie przewodniczył ks. abp. Wacława Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu. Pielgrzymkę zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00.

Wydarzenie odbędzie się zachowaniem reżimu sanitarnego tj. w różnych miejscach na placu będzie płyn do dezynfekcji rąk. Należy zachować odpowiednią odległość od siebie i zakrywać usta i nos.

10 lipca, sobota

godz. 17.30 – Koncert

godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, biskupa seniora diecezji świdnickiej

godz. 20.20 – Różaniec

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

11 lipca, niedziela

godz. 08.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

godz. 09.00 – Modlitewne czuwanie

godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *