NC+Sport w TV

45. Bieszczadzki Wyścig Górski w Motowizji

93 zgłoszenia pojawiły się na liście startowej 45. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, pierwszej i drugiej eliminacji sezonu 2019 w Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Startujący zawodnicy będą rywalizować w sześciu kategoriach, takich jak Międzynarodowe Mistrzostwa FIA, Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej czy Mistrzostwa Słowacji w Wyścigach Górskich. Motowizja została patronem medialnym GSMP w sezonie 2019.

 

Listę otwiera rekordzista trasy w Załużu i wielokrotny zwycięzca wyścigu Vaclav Janik startujący Normą M20 FC. Nie zabraknie również czołowych polskich kierowców w wyścigach górskich, w tym pierwszej trójki minionego sezonu – Michała Ratajczyka, Waldemara Kluzy i Szymona Łukaszczyka.

Bieszczadzki Wyścig Górski to wyjątkowa impreza polskiego motosportu. Pierwszą edycję wygrał Marian Bublewicz, późniejszy sześciokrotny rajdowy mistrz Polski w klasyfikacji generalnej. Jest to również jeden z dwóch wyścigów górskich w Polsce, w którym mogą startować pojazdy „bez dachu”.

Już niebawem na antenie Motowizji pojawi się kolejna ogromna dawka sportowych emocji – wyścigi górskie, czyli jedne z najszybszych i najbardziej widowiskowych form motosportu. Nasi widzowie będą mogli zobaczyć relacje z poszczególnych eliminacji cyklu, a dodatkowo w ramówce pojawią się programy związane z tematyką wyścigów górskich, które będą dobrym wprowadzeniem do tej dyscypliny sportu. Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski rozwijają się z każdym rokiem i mamy nadzieję, że także za sprawą wspólnie podjętych działań seria ta jeszcze bardziej zyska na popularności. – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Zawody rozpoczną się ceremonią otwarcia i prezentacją zawodników w piątek 10 maja o godzinie 19:30 na rynku w Sanoku. Przejazdy treningowe rozpoczynają się o godzinie 9:00 w sobotę 11 maja oraz o godzinie 8:30 w niedzielę 12 maja.

Relacja z 45. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego na antenie Motowizji w piątek 17 maja o godzinie 20:40.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *