Czerwiec z kanałem National Geographic Wild

W czerwcu na kanale National Geographic Wild będziemy m.in. podglądać życie zwierząt, które zazwyczaj żyją w ukryciu. Zagłębimy się w wody okalające Antarktydę, by zobaczyć zwierzęta szukające spokoju w głębinach, wyruszymy na poszukiwania legendarnych olbrzymich ryb, odwiedzimy wybrzeża, przy których liczne zwierzęta szukają schronienia. Będziemy też przyglądać się afrykańskim drapieżnikom, które walczą o władzę i… codzienne przetrwanie. Mocnych wrażeń z pewnością nie zabraknie.

 

NAJGROŹNIEJSZE ZWIERZĘTA AFRYKI

AFRICA’S DEADLIEST COMPILATIONS
Premiery w czwartki od 27 czerwca o godz. 21:00
(3×30 min)

Do przetrwania na sawannach i w buszach Afryki niezbędne są spryt, siła i pomysłowość. Twórcy serialu pokażą nam różne rodzaje broni, sztuczki i strategie używane zarówno przez najgroźniejszych myśliwych, jak i ich ofiary. Oto świat, w którym spotykają się potężni roślinożercy i przebiegłe drapieżniki. Myśliwi kontra ich ofiary. Polujący w stadzie i samotnicy. Królowie dnia i mistrzowie ciemności. Życie mieszkańców Afryki wyznacza rytm pór roku, a nadrzędną siłą jest wola przetrwania za wszelką cenę.

PODWODNY ŚWIAT ANTARKTYDY

DEEP OCEANS (AKA HUNT FOR THE GIANT SQUID)
Premiera w poniedziałek 10 czerwca o godz. 21:00
(1×60 min)

Antarktyda jest najzimniejszym miejscem na Ziemi. Klimat na lądzie jest tu zbyt surowy dla większości form życia. Ale pod wodą wszystko wygląda zupełnie inaczej. Żyją tu stworzenia niespotykane nigdzie indziej. Korzystając z głębinowych łodzi podwodnych wyposażonych w najnowocześniejsze kamery, biolodzy morscy postanowili zbadać jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie. Spotkają tu prawdziwe morskie giganty, którym brak naturalnych wrogów pozwolił dorosnąć do niespotykanych nigdzie indziej rozmiarów.

KRÓLESTWO DRAPIEŻNIKÓW

SAVAGE KINGDOM 3
Premiery w piątki od 21 czerwca o godz. 21:00
(6×60 min)

Tych bezwzględnych drapieżników nic nie powstrzyma w drodze po zdobycz. Ich przeżycie zależy od wielkich stad zwierząt, które rok po roku, tysiąclecie po tysiącleciu przybywają w to samo miejsce, by zaspokoić pragnienie. Lwy, lamparty, hieny – wszystkie te zwierzęta doskonale wiedzą, że nie przetrwają, jeśli nie podejmą ostrej walki na śmierć i życie. Każdy odcinek serii „Królestwo drapieżników” pokaże tę walkę z innej perspektywy. Zobaczymy brutalny świat zwierząt zarówno z perspektywy drapieżcy, jak i jego ofiary. Będziemy też uczestniczyć w krwawej walce o władzę na tle pięknych afrykańskich krajobrazów. Poznamy motywy, jakie stoją za każdym ruchem walczących, i zobaczymy, że jest to świat, w którym nikt nie pozostaje na szczycie na zawsze.

DRAPIEŻNIK W RAJU

PREDATOR IN PARADISE
Premiery w czwartki od 6 czerwca o godz. 21:00
(3×60 min)

Nadmorskie plaże to dla ludzi często miejsce wypoczynku, zabawy i spokoju. Ale zwierzęta, dla których wybrzeża są domem, każdego dnia w niezwykle trudnych warunkach próbują po prostu przetrwać. Od węży morskich, przez gigantyczne jaszczurki, po niedźwiedzie i wilki – stworzenia żyjące wzdłuż wybrzeża zawsze muszą być gotowe do ataku. Nie pomagają im w tym stale zmieniające się warunki, zależne od pływów. Tam, gdzie ziemia spotyka się z morzem, walka o życie nigdy nie ustaje.

Z WĘDKĄ NA OLBRZYMY

LEGENDARY CATCH
Premiery w poniedziałki od 17 czerwca o godz. 21:00
(6×60 min)

W ciągu ostatnich 45 lat życie Cartera Andrewsa toczyło się wokół jednego tematu – ekstremalnych połowów. Dziś, dzięki doświadczeniu zdobytemu przez ten czas, licznym wyzwaniom na oceanach, rzekach i jeziorach, można go nazwać wędkarzem kompletnym. Teraz Carter wyrusza w międzynarodową podróż śladami swej pasji, by wytropić i złapać ryby legendy, o których dotychczas jedynie słyszał. Odwiedzi Amazonkę w poszukiwaniu olbrzymich ryb Arapaima, których od dziesięcioleci właściwie nie widywano, zmierzy się z dzikimi bystrzami północno-zachodniego Pacyfiku w poszukiwaniu największego gatunku ryb w Ameryce Północnej – białego jesiotra. Carter nie zatrzyma się przed niczym, by złowić, a potem z szacunkiem uwolnić te legendarne stworzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *