Kwiecień na kanale National Geographic Wild

To będzie naprawdę drrrapieżny miesiąc! Kanał National Geographic Wild zaprasza na niedziele wypełnione po brzegi adrenaliną. Podczas „Drapieżnego miesiąca” zobaczymy najgroźniejsze gatunki zwierząt, dla których życie to wieczne polowanie. Przekonamy się także, że nie zawsze najwięksi są najbardziej niebezpieczni. W kwietniu poznamy także wiele nieznanych „Oblicz Azji”. Wybierzemy się do Chin, Japonii, Tajwanu, Korei i na Filipiny, by odkrywać skarby tamtejszej natury.

 

 

 

 

 

DRAPIEŻNY MIESIĄC
DEADLIEST MONTH EVER
Niedziele od 5 kwietnia od godz. 14:00

Jakie jest najbardziej drapieżne zwierzę świata? Czy będzie to tygrys? Aligator? A może rekin ludojad? Na pewno trudno byłoby wybrać zwycięzcę takiego plebiscytu, ponieważ ile drapieżników, tyle niezwykłych taktyk i sposobów polowania. Nie zawsze najgroźniejsze są największe zwierzęta, robiące wokół siebie najwięcej hałasu. Znacznie więcej ludzi umiera z powodu ugryzienia komara niż w paszczy lwa lub rekina.

Jednak podczas „Drapieżnego miesiąca” na kanale National Geographic skupimy się na najbardziej spektakularnych drapieżcach, którzy obmyślają taktyki polowań godne najlepszych strategów. Przekonamy się też, że nawet najgroźniejsze zwierzę może nagle stać się ofiarą.

W ramach „Drapieżnego miesiąca” kanał National Geographic Wild wyemituje m.in.:

MYŚLIWY KONTRA OFIARA
Hunter Vs Hunted
Premiery w niedziele od 5 kwietnia o godz. 14:00

Niekiedy nawet zwykły spacer w lesie może się nagle zmienić w walkę o życie. Dzikie zwierzęta bywają bezlitosne, gdy intruz wkracza na ich teren.

NAJGROŹNIEJSZE ZWIERZĘTA ŚWIATA: LWY
World’s Deadliest: Lions
Premiera w niedzielę 5 kwietnia o godz. 15:00

Agresywny mięsożerca stworzony do zabijania. Lew jest jednym z najgroźniejszych drapieżników świata. Czy inne stworzenia mają szansę go pokonać?

ŚMIERĆ PRZYCHODZI PO ZMROKU
Dead By Dawn Compilations
Emisje w niedziele od 5 kwietnia o godz. 16:00

Po zachodzie słońca zwierzęta muszą stawić czoła nowym zagrożeniom – podstępnym nocnym zabójcom. Na bezbronne ofiary czyhają wielkie jaszczurki, jadowite węże i inne groźne drapieżniki. To nie zabawa w kotka i myszkę, ale prawdziwa walka o przetrwanie. Które stworzenia przeżyją noc, a które stracą życie, nim nadejdzie świt? Twórcą programu jest Robert Kirkman, odpowiedzialny m.in. za serial „The Walking Dead”.

ZABÓJCZE STRATEGIE WIELKICH KOTÓW
Cat Attack-Tics
Premiera w niedzielę 5 kwietnia o godz. 17:00

Na świecie występuje 38 gatunków dzikich kotów. Poznajcie powody, dla których mogą one z powodzeniem rywalizować o miano najgroźniejszych drapieżników świata.

DZIKIE PERU: WALKA O ŻYCIE
Wild Peru: Fight For Life
Premiera w niedzielę 12 kwietnia o godz. 17:00

Od lasów deszczowych Amazonii po nadmorskie pustynie. Dzikie Peru to jeden z najpiękniejszych, a zarazem najniebezpieczniejszych rejonów świata.

PORAŻKA DRAPIEŻNIKA: TRIUMF OFIARY
Predator Fail: When Prey Attacks
Premiera w niedzielę 19 kwietnia o godz. 17:00

Kiedy drapieżnik atakuje, potencjalna zdobycz zazwyczaj jest bez szans. Bywa jednak, że niedoszła ofiara potrafi bardzo zaskoczyć napastnika.

OKO W OKO Z LUDOJADEM: MORDERCZE SZCZĘKI
Eyewitness Shark Attack: Facing Jaws
Premiera w niedzielę 26 kwietnia o godz. 14:00

Coraz więcej ludzi wchodzi do wody z kamerą. Dzięki temu możemy oglądać fascynujące nagrania przedstawiające największy postrach oceanów – rekiny. Czy liczba ataków na ludzi wzrośnie? Czy zabójcze drapieżniki szczytowe postrzegają nas jako potencjalne ofiary? Specjaliści analizują niewiarygodne sytuacje z udziałem ludzi i rekinów, uchwycone na amatorskich nagraniach.

DRAPIEŻNIK W NATARCIU
When Predators Attack
Premiera w niedzielę 26 kwietnia o godz. 15:00

Niedźwiedzie to majestatyczne zwierzęta. Gdy jednak ktoś znajdzie się za blisko baribala, grizli lub niedźwiedzia polarnego, robi się niewesoło.

TAKTYKA DRAPIEŻNIKA
Killer Animal Tactics
Premiera w niedzielę 26 kwietnia o godz. 17:00

Od drapieżników szczytowych po sprytnych zabójców. Przedstawiamy najlepiej uzbrojone i najniebezpieczniejsze zwierzęta oraz ich zabójczy arsenał.

RATOWNICY Z ALASKI
ALASKA ANIMAL RESCUE
Premiery w soboty od 18 kwietnia o godz. 13:00

Dołączymy do bohaterów, którzy ratują, badają, leczą i wypuszczają na wolność dzikie zwierzęta żyjące na krańcu Ameryki. Alaska należy do najsurowszych miejsc na Ziemi. Tamtejsze zwierzęta pilnie potrzebują pomocy. Dlatego specjaliści z trzech renomowanych ośrodków ochrony przyrody pracują na lądzie i wodzie oraz w powietrzu. Wszystko, by ratować faunę tego regionu.

OBLICZA AZJI
Emisje w soboty od 11 kwietnia od godz. 14:00

Tereny zajmowane przez Azję stanowią 30% światowych lądów. Tak olbrzymia powierzchnia sprawia, że kontynent ten skrywa niezliczone skarby natury. Wystarczy odwiedzić choćby jedno azjatyckie państwo, by ulec zauroczeniu zupełnie nieznaną w Europie fauną i florą. W kwietniu kanał National Geographic zabierze nas w podróż po różnych zakątkach Azji, byśmy mogli przekonać się, jak zróżnicowany i zachwycający jest ten rejon świata.

W ramach cyklu „Oblicza Azji” zobaczymy m.in. programy:
  • Dzika Korea – Przez tysiące lat Półwysep Koreański słynął z dziewiczej przyrody. Obecnie kojarzy się raczej z ciągnącym się od dziesięcioleci konfliktem między dwoma skłóconymi krajami. Ślady po wojnie, wzniesione przez ludzi zasieki i nowoczesne miasta przysłaniają to, co najpiękniejsze – mokradła i góry, zamieszkane przez fascynujące stworzenia. Przedstawiamy mniej znane, dzikie oblicze Korei.
  • Dziki Tajwan: nieznana wyspa – Położona na zwrotniku Raka wyspa Tajwan to wyjątkowe miejsce. Na tym skrawku lądu znajdziemy tropikalne plaże, mgliste lasy i ośnieżone szczyty.
  • Indie: królestwo przyrody – Indie są krajem kontrastów. Poznajemy ich niezwykłe krajobrazy, począwszy od gorących pustyń, przez gęste lasy aż po ośnieżone szczyty gór.
  • Wspaniałe Filipiny – Wyruszamy na wyprawę przez Filipiny. Ten liczący przeszło 100 mln mieszkańców kraj obejmuje ponad 7600 wysp, z których tylko niewielka część jest zamieszkana. Szmaragdowe wody Oceanu Spokojnego kryją tętniące życiem rafy koralowe, które dają schronienie morskim zwierzętom. W lasach równikowych występuje niespotykane bogactwo flory i fauny, w tym także liczne gatunki endemiczne. Każda wyspa archipelagu jest inna. Zapraszamy do odkrywania tego różnorodnego i zachwycającego świata.
  • Dzikie oblicze Chin – Królestwo dzikiej przyrody w Chinach ciągnie się od ośnieżonych szczytów aż po gęste lasy deszczowe. To siedlisko setek gatunków zwierząt.
  • Rok w dzikiej Japonii – Archipelag Japonii to siedlisko żurawi mandżurskich, serau kędzierzawych, niedźwiedzi himalajskich, ogromnych salamander i innych zwierzaków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *