7. sezonie serialu „Chirurdzy” w Polsat Seriale

Kultowa amerykańska produkcja od 16 lutego o godz. 20:00 w Polsat Seriale. Ellen Pompeo, Patrick Dempsey, James Pickens Jr., Sandra Oh, Chandra Wilson, Justin Chambers to aktorzy, grający główne postaci, ale na słowa uznania zasługują też ich koledzy po fachu. Wielu z nich ma na swoim koncie interesujące role telewizyjne oraz kinowe. Poznaj całą obsadę serialu!

 

Rzadko zdarza się tak interesująca i doborowa obsada w produkcji telewizyjnej. Oto kilka słów o wcześniejszych dokonaniach gwiazd oraz wnikliwe opisy bohaterów serialu:

Dr Meredith Grey (Ellen Pompeo)

Główna bohaterka serialu „Chirurdzy” i zarazem narratorka opowieści. Ten telewizyjny przebój otwiera sekwencja: W noc przed rozpoczęciem praktyki stażysty w Seattle, Grey przeżywa upojne chwile z mężczyzną, którego poznała w barze. Nazajutrz odkrywa, że tym przystojniakiem jest Derek Shepherd – nowy neurochirurg, a zarazem jej przełożony. Tak rozpoczyna się jeden z najpopulaniejszych telewizyjnych romansów. Meredith ma fatalne relacje z matką, która była wybitną osobistością w świecie chirurgii, ale nie potrafiła opiekować się dzieckiem. Ojciec porzucił je, gdy ona miała pięć lat. Te koszmarne doświadczenia z dzieciństwa sprawiły, że nie potrafi zaakceptować swojej młodszej, przyrodniej siostry Lexie, która dołączyła do drużyny stażystów chirurgii. Z powodu traumy po strzelaninie Meredith bardzo długo nie dostaje zgody na operację. Otrzymuje ją dopiero, gdy wyznaje mężowi, że w trakcie ataku poroniła. Aby ocalić swoje małżeństwo z Derekiem, będzie odtąd starała się oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Ale prowadząc badania kliniczne nad chorobą Alzheimera, dopuści się uchybienia, które zaważy na jej karierze i bliskich jej osób…

Filmografia aktorki:

Ellen Pompeo jest znana z filmów kinowych: „Darevil” i „Zakochany bez pamięci”, ale prawdziwym przełomem w karierze tej uroczej blondynki z pełnymi wyrazu oczami i figlarnym uśmiechem była rola Berie Knox w dramacie pt. „Mila księżycowego światła” (2002 rok). Z powodzeniem zagrała też u Spielberga w „Złap mnie, jeśli potrafisz” (2002 rok). Wystąpiła ponadto w kilku innych filmach i serialach, ale to dzięki roli Meredith Grey stała się rozpoznawalna i sławna. Za kreację pierwszoplanową w serialu „Chirurdzy” Ellen Pompeo była nominowana do nagrody Złotych Globów (2007 rok). Ellen Pompeo jest znana z filmów kinowych: „Darevil” i „Zakochany bez pamięci”, ale prawdziwym przełomem w karierze stałą się rola Berie Knox w dramacie pt. „Mila księżycowego światła” (2002 rok). Z powodzeniem zagrała też u Spielberga w „Złap mnie, jeśli potrafisz” (2002 rok). Wystąpiła ponadto w kilku innych filmach i serialach, ale to dzięki roli Meredith Grey stała się rozpoznawalna i sławna. Za kreację pierwszoplanową w serialu „Chirurdzy” Ellen Pompeo była nominowana do nagrody Złotych Globów (w 2007 roku).

Dr Derek Shepherd (Patrick Dempsey)

Czarujący mężczyzna i nieprzeciętnie zdolny neurochirurg. „To piękny dzień, by ratować życie” to jego lubione powiedzonko. Derek jest bardzo ceniony w szpitalu. Znany jest z tego, że daje szansę tym pacjentom, którzy uważani są za beznadziejne przypadki. On i Meredith Grey zawarli związek małżeński w dość osobliwy sposób, ale są parą idealną. Wydaje się, że jedyne czego im brakuje do pełni szczęścia, to dzieci.

Filomografia aktora:

Patrick Dempsey dołączył do obsady „Chirurgów” jako bardzo popularny aktor. Jego rodzina pochodzi z Irlandii. Od najmłodszych lat wykazywał talenty aktorskie. W młodości występował jako żongler, magik i klown w cyrkach. Ale potem zajął się aktorstwem i był wschodzącą gwiazdą Hollywoodu w latach 80. i 90., grywając nieśmiałych i nieco dziwnych młodych mężczyzn. Wystąpił z powodzeniem w takich filmach, jak: „Epidemia”, „Krzyk 3” czy „Dziewczyna z Alabamy”, gdzie partnerował Reese Witherspoon, i m.in. „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”. W 2001 roku był nominowany do Emmy za sportretowanie Aarona Brooksa w serialu pt. „Once and Again”. Jest stworzony do ról amantów – w 2006 roku został sklasyfikowany przez magazyn „People” na drugim miejscu w plebiscycie na najseksowniejszego żyjącego mężczyznę na świecie. Także krytycy docenili go za rolę w serialu „Chirurdzy”. Był nominowany aż dwukrotnie, w 2006 i 2007 roku, do nagrody Złotego Globu jako najlepszy aktor w serialu dramatycznym.

Dr Cristina Yang (Sandra Oh)

Cechuje ją chorobliwa ambicja. Od początku obecna w serialu. Najpierw jest stażystą w Seattle Grace Hospital. Ale bardzo ciężko pracuje, by zostać rezydentką. Marzy, by w przyszłości być kardiochirurgiem. Całkowicie poświęca się karierze, nigdy jednak nie zaniedbuje relacje z osobami, z którymi rozpoczęła staż w tym szpitalu: Meredith Grey (Ellen Pompeo), Izzie Stevens (Katherine Heigl), Alexem Karevem (Justin Chambers) i George’em O’Malleyem (T. R. Knight). Jej najbliższą przyjaciółką jest Meredith. Wcześniej w serialu Yang była zaręczona z dr Prestonem Burke’m (Isaiah Washington). W siódmym sezonie poślubi innego, znakomitego chirurga Owena Hunta (Kevin McKidd)…

Filmografia aktorki:

Sandra Oh to jedna z najciekawszych aktorek kanadyjskich młodego pokolenia, wspaniale radzi sobie w USA. Urodziła się i wychowała w Ottawie, ale jej rodzice pochodzą z Korei. W wieku czterech lat zaczęła uczęszczać na lekcje baletu. Gdy miała szesnaście lat, rozpoczęła pracę w telewizji, teatrze i reklamach. W 2005 roku magazyn „People” umieścił ją na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata. Za debiutancką rolę w filmie telewizyjnym pt. „The Diary of Evelyn Lau”, na podstawie prawdziwej historii maltretowanej poetki, była nominowana do Gemini (kanadyjski odpowiednik Emmy) dla najlepszej aktorki oraz zdobyła nominację do 1994 Cannes FIPA d’Or dla najlepszej aktorki. Następna rola w „Double Happiness” przyniosła jej już pierwszego Genie (kanadyjski Oscar) i zaowocowała przeprowadzką do Hollywoodu. Przez 6 sezonów jako Rita Wu bawiła widzów HBO w serialu komediowym „Arli$$” i otrzymała m.in. Cable Ace Award dla najlepszej aktorki komediowej. Ale prawdziwy deszcz nagród zaczął na nią spadać od 2003 roku, kiedy to wraz ze swoim ówczesnym mężem, scenarzystą i reżyserem, Alexandrem Payne’em zrealizowali wielokrotnie nominowaną do nagrody Oscara i Złotego Globa komedię przygodową  „Bezdroża” („Sideways”, 2004 rok). Obecnie Sandra Oh z powodzeniem gra w serialu „Killing Eve”. Sandra Oh za kreację w serialu „Chirurdzy” otrzymała w 2006 roku Złotego Globa dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu lub filmie telewizyjnym, a także wiele innych ważnych telewizyjnych wyróżnień. Szczególnie cenne było pięć nominacji do nagrody Emmy, w latach 2005-2009.

Dr Owen Hunt (Kevin McKidd)

Dołączył do obsady serialu w piątym sezonie, jako chirurg urazowy armii amerykańskiej, który służył w ogarniętym wojną Iraku. W szpitalu Seattle Grace Hospital jego doświadczenia z pola walki doskonale przydają się na izbie przyjęć. Jako praktyk uczy chirurgii urazowej i po kilku latach zostanie szefem chirurgii w tym szpitalu, czasami stosując niekonwencjonalne metody. Gdy go poznaliśmy, cierpiał na Zespół Stresu Pourazowego (PTSD). Pierwotnie scenarzyści planowali, że pojawi się tylko gościnie w „Chirurgach”. Ale między nim a dr Cristiną Yang zapanowała taka „chemia”, że zdecydowano, iż dołączy on do głównej obsady. Siódmy sezon tego serialu rozpoczyna się od ślubu Owena i Cristiny. Czy będą żyli długo i szczęśliwie?

Fimorafia aktora:

Kevin McKidd to urodzony w Szkocji, aktor, reżyser telewizyjny i okazjonalnie piosenkarz. Zanim zagrał rolę Owena Hunta w serialu „Chirurdzy”, z której jest powszechnie znany, McKidd wystąpił jako Tommy Mackenzie w „Trainspotting” Danny’ego Boyle’a (1996 rok), hrabia Wroński w miniserialu BBC „Anna Karenina” (2000 rok), Lucius Vorenus w serialu historycznym „Rzym” (2005-2007 rok) oraz Dan Vasser w serialu NBC „Journeyman – Podróżnik w czasie” (2007 rok). Zagrał również Posejdona w widowisku fantasy „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna”. O tym, jak dobrze prezentuje się w szkockim stroju narodowym, wiedzą fanki romantycznej komedii z jego udziałem „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”, gdzie jego filmowym rywalem jest Patrick Dempsey.

Dr Richard Webber (James Pickens Jr.)

Znakomity chirurg i idealny ordynator chirurgii w Seattle Grace Hospital. Nieco gorzej radzi sobie w rolach męża i ojca. Dr Webber to postać obecna w serialu „Chirurdzy” od 2005 roku. W szóstym sezonie musiał zrezygnować ze stanowiska szefa i został na krótko zastąpiony przez dr Dereka Shepherda (Patrick Dempsey). W siódmym sezonie Webber ponownie zajmuje kierownicze stanowisko. Nawet gdy w przyszłości porzuci szefowanie chirurgii w tym szpitalu, lekarze i personel medyczny nadal nazywają goi „Szefem”, z sympatii…

Filmografia aktora:

James Pickens Jr. jest dobrze znany telewidzom również z takich seriali, jak: „Z Archiwum X”, „Nowojorscy gliniarze”, „Beverly Hills, 90210”, „Sześć stóp pod ziemią” czy „Kancelaria prawna”. Ale przełomem w jego aktorskiej karierze był gościnny występ w serialu.. „Roseanne”. W 1981 roku wystawił z legendarnym zespołem Nero Ensemble Company sztukę pt. „A Soldier’s Play” z Denzelem Washingtonem i Samuelem L. Jacksonem w rolach głównych. Jako aktora na dużym ekranie Pickensa oglądaliśmy w takich filmowych dziełach, jak: „Traffic” w reżyserii Stevena Soderbergha, „Nixon” Olivera Stone’a oraz „Bulworth” Warrena Beatty. Wydaje się wręcz ulubionym aktorem Barry’ego Levinsona, zagrał bowiem w 4 jego filmach: „Smak wolności”, „Kula”, „Uśpieni” oraz „Jimmy Hollywood.

Dr Miranda Bailey (Chandra Wilson)

Znakomity chirurg ogólny, ale jej metody pracy ze stażystami przypominają bardziej szkolenie rekrutów piechoty morskiej. Jest rozwiedziona, samotnie wychowuje kilkuletniego syna. W pracy pozna mężczyznę, który zostanie jej drugim mężem i drugą miłością jej życia. Pierwszą jest chirurgia. Za kilka lat jej zaangażowanie zostanie docenione. Czy sprawdzi się jako szef chirurgii w Grey Sloan Memorial Hospital? Od czasu stażu jej mentorem jest Richard Webber i to on nauczył ją pewności siebie, której mógłby jej pozazdrościć nie jeden mężczyzna.

Filmografia aktorki:

Chandra Wilson jest amerykańską aktorką i reżyserką. Najbardziej znana jest z roli dr Mirandy Bailey w dramacie telewizyjnym ABC – „Chirurdzy”; jest obecna w tym serialu od początku, od 2005 roku. Tę postać grała również w serialach: „Prywatna praktyka” i „Jednostka 19”. Wilson rozpoczęła karierę już w wielu pięciu lat, występując w musicalu pt. „Theatre Under the Stars” w rodzinnym Houston. Ukończyła High School for the Performing and Visual Arts. Potem spędziła cztery lata w niemniej prestiżowym Lee Strasberg Theatre Institute. W 1991 roku zadebiutowała na nowojorskiej scenie. Jej pierwszym prawdziwym doświadczeniem na szklanym ekranie była rola Claudii Hopper w serialu „Bob Patterson”. Zdobyła rozpoznawalność i wystąpiła potem gościnnie w kilku innych serialach, programach i reklamach telewizyjnych. Zwróciła też na siebie uwagę rolami drugoplanowymi w głośnych filmach kinowych – począwszy od sławnej „Filadelfii”, w reżyserii Jonathana Demme’a. Chandra Wilson za rolę drugoplanową w serial „Chirurdzy” była aż czterokrotnie nominowana do nagrody Emmy w latach 2006-2009.

Dr Alex Karev (Justin Chambers)

Jest równie przystojny, co arogancki. Alexander Michael Karev jest obecny w serialu od początku. Trafia do Seattle Grace Hospital jako stażysta chirurgiczny, potem otrzymał stanowisko rezydenta. Jego przeznaczeniem jest zostanie chirurgiem dziecięcym. Poznajemy go jako kolegę Meredith Grey (Ellen Pompeo), Cristiny Yang (Sandra Oh), Izzie Stevens (Katherine Heigl) i George’a O’Malley’a (T. R. Knight). Wydaje się najmniej z nich lubiany, bo bywa szorstki. Zdarza mu się też lekceważąco traktować pacjentów. Ale ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia dar nawiązywania kontaktu z małymi dziećmi, mimo że wielokrotnie powtarza, że ich nie lubi. Nie wierzy w miłość i nie kryje, że w kolejnych podbojach erotycznych chodzi mu tylko o seks. Ale gdy już zakocha się, to na całe życie i dla tej jedynej poświęci karierę…

Filmografia aktora:

Justin Chambers oprócz roli w „Chirurgach” jest przede wszystkim znany z hitu kinowego „D’Artagnan” (2001 rok). Urodził się jako jeden z bliźniaków, a karierę rozpoczął przypadkowo. Jadąc metrem w Paryżu, na początku lat 90. został zaczepiony przez łowcę talentów, pracującego dla Domu Mody Calvina Kleina. Justin Chambers w charakterze modela współpracował też z Armanim. Po tym, jak w „Harper’s Bazaar” (1998 rok) zauważono, że po części jest Jamesem Deanem, a częściowo przypomina inną legendę kina, Marlona Brando, Chambers nie mógł nie spróbować kariery aktorskiej. Pierwszą rolę zagrał w dramacie „Smak wolności” („Liberty Heights”, 1999 rok) u Barry’ego Levinsona. Jedną z kolejnych był właśnie wspomniany, wyjątkowo przystojny Muszkieter, u boku samej Catherine Deneuve! Mimo że już trochę żyje w świecie showbiznesu, skutecznie omijają go „choroby zawodowe środowiska”. Chambers nie pije, nie pali, nie zażywa narkotyków, a cały wolny czas poświęca żonie Keishy i… czterem córkom: Isabelli, bliźniaczkom Kaili i Mayi oraz Evie i jedynemu synowi Jacksonowi.

Dr Lexie Grey (Chyler Leigh)

Córka Thatchera Grey’a i przyrodnia siostra Meredith Grey. Ta postać po raz pierwszy pojawiła się w serialu w trzecim sezonie, do stałej pierwszoplanowej obsady dołącza w piątym, jako rezydent chirurgiczny w Seattle Grace Mercy West Hospital. Dopiero niedawno Lexie dowiedziała się, że ma siostrę ze strony ojca i bardzo chciała się z nią dogadać. Właśnie dlatego zdecydowała się na rezydenturę w Seattle i w tym samym szpitalu z nadzieją, że ją spotka. Nie zrażała się, gdy Meredith najpierw jej otwarcie unikała, potem ledwie tolerowała. Czy w końcu Meredith zaakceptuje Lexie jako swoją siostrę i pokocha ją?

Filmografia aktorki:

Chyler Leigh urodziła się w Charlotte, w Północnej Karolinie, a wychowała się w Virginia Beach i Miami Beach. Karierę rozpoczęła w wieku dwunastu lat, pracując jako modelka dla magazynów i katalogów. Jej sukces w pismach drukowanych zaowocował później krajowymi reklamami, między innymi dla Coca-Coli. W wieku szesnastu lat Leigh miała już za sobą kilka aktorskich występów w serialach: „Wilder Days” i „Saving Graces”. Ale dopiero stała obecność w produkcji Aarona Spellinga pt. „Bezpieczna przystań”, potwierdziła talent młodej aktorki. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2001 roku w filmie „To nie jest kolejna komedia dla kretynów”, który stał się komediowym hitem. W sezonie w 2002-2003 roku jako Claire Wyatt zaistniała w serialu „Kancelaria adwokacka” Davida E. Kelley’a. W 2005 roku zagrała rolę Carli Noll w docenionym przez krytyków, serialu „Reunion”. Leigh jest żoną aktora Nathana Westa. Ona i West mają trójkę dzieci.

Dr Callie Torres (Sara Ramirez)

Od drugiego sezonu obecna w Seattle Grace Hospital. Początkowo jako stażystka, następnie rezydentka – chirurg ortopeda. Wychowała się na południu Florydy, jako jedyna córka w zamożnej i konserwatywnej rodzinie. Została sympatią, żoną chirurga, który wkrótce potem zmarł w następstwie wypadku. Romans z innym kolegą z pracy też zakończył się fatalnie. Szczęście przynosi jej dopiero związek z dr Arizoną Robbins (Jessica Capshaw) i ujawnia biseksualną naturę tej bohaterki „Chirurgów”.

Filmografia aktorki:

Sara Ramirez pochodzi z Meksyku, urodziła się w mieście Mazatlan (Sinaloa). Jej matka była z pochodzenia Irlandką, a ojciec Meksykaninem. Sara przeniosła się do San Diego, gdy miała osiem lat, wraz z matką, po rozwodzie rodziców. Obdarzona bogatym, „przydymionym” głosem, Ramirez ukończyła uznaną Juilliard Drama School. Przed rozpoczęciem pracy w „Chirurgach” Sara występowała w broadway’owskim hicie „Spamolot Monty Pythona” jako Lady of the Lake i otrzymała zarówno nagrodę Tony Award za najlepszy występ aktorki pierwszoplanowej w musicalu, jak i nagrodę Outer Critics Award dla wybitnej aktorki pierwszoplanowej w musicalu. Wystąpiła jeszcze wielokrotnie na Broadway’u i spróbowała pracy w kinie i w telewizji. Na dużym ekranie zadebiutowała w komedii „Masz wiadomość” (1998 rok), u boku Meg Ryan i Toma Hanksa. Występowała gościnnie w takich telewizyjnych serialach, jak: „Prawo i porządek: Sekcja specjalna”, „Nowojorscy gliniarze” czy „Madame Secretary”. Ostatnio zagrała w miniserialu „I tak po prostu” (2021 rok), który nawiązuje do hitu „Seks w wielkim mieście”. Publiczności na całym świcie znana jest jednak przede wszystkim z roli dr Torres w „Chirurgach”, którą grała przez dziesięć lat. Powszechnie chwalona przez krytyków, Sara Ramirez była nominowana do kilku nagród, w tym do Image Award dla wybitnej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym oraz (aż pięciokrotnie) do ALMA Award dla wybitnej aktorki w serialu dramatycznym.

Dr Arizona Robbins (Jessica Capshaw)

Do obsady dołącz w piątym sezonie serialu, grając nowego szefa chirurgii dziecięcej. Pierwotnie miała wystąpić tylko w trzech odcinkach, ale umowa z aktorką została przedłużona do końca sezonu. Od szóstej serii „Chirurgów” występuje już regularnie. Uwiodła widzów swoim zwariowanym zachowaniem na sali operacyjnej. Jej związek z ortopedyczną rezydentką Callie Torres (Sara Ramirez) to jeden z głównych wątków tego serialu. Krytycy nazywają ją „ulubienicę fanów”.

Filmografia aktorki:

Jessica Capshaw pochodzi z miasta Columbia, w stanie Missouri. Najbardziej znana jest z występu w przebojowych „Chirurgach”. W przeszłości Capshaw występowała w takich produkcjach telewizyjnych, jak: „Kancelaria adwokacka” czy „Kości”. W 2005 roku zagrała w miniserialu „Na Zachód” produkcji Stevena Spielberga, u boku Keri Russell i Josha Brolina. Rok później pojawiła się na dużym ekranie w filmie „Tydzień kawalerski”, gdzie główne role grali Ed Burns i Brittany Murphy. Capshaw uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie literatury angielskiej na Uniwersytecie Browna, a także wystąpiła w wielu produkcjach uniwersyteckich. Pasja aktorska sprawiła, że wykorzystała przerwę wakacyjną na udział w Royal Academy of Dramatic Arts Summer Program w Londynie, gdzie wystąpiła jako Puck w przedstawieniu „Sen nocy letniej”. Obecnie mieszka w Los Angeles wraz z mężem, Christopherem Gaviganem i czwórką ich dzieci.

Dr Mark Sloan (Eric Dane)

Ta postać została wprowadzona w drugim sezonie jako najlepszy przyjaciel dr Shepherda. Ale to Mark spowodował koniec małżeństwa Dereka, sypiając z jego ówczesną żoną, Addison Montgomery, więc panowie początkowo, delikatnie mówiąc, nie znosili się. Ale okazało się, że Mark przeniósł się do Seattle, aby pogodzić się z Derekiem, więc… dostał drugą szansę. Doceniono też jego zawodowe zaangażowanie i został szefem chirurgii plastycznej w Seattle Grace Hospital. Jest czarujący, przystojny i uwodzi wszystkie stażystki, więc otrzymał pseudonim „McSteamy”. Ale nawet ten niepoprawny kobieciarz w końcu zakochuje się, gdy poznaje słodką Lexie Grey (Chyler Leigh). Niestety, ich romantyczna relacja nie zakończy się szczęśliwie…

Filmografia aktora:

Eric Dane wychował się w San Francisco, jako starszy z dwóch braci, których ojciec był architektem i projektantem wnętrz a matka zajmowała się domem. W szkole średniej był wybitnym sportowcem, ale złapał bakcyla aktorstwa i przeprowadził się do Los Angeles. Dane zadebiutował w telewizji w 1993 roku w serialu „Cudowne lata”. Następnie pojawiał się gościnnie w innych serialach i filmach. Większą rolę zagrał w przebojowej komedii „Marley i ja”, u boku Jennifer Aniston i Owena Wilsona, w reżyserii Davida Frankela. Spore wrażenie na widzach zrobił jako Jamie Madrox/Multiple Man w przeboju kinowym „X-Men: Ostatni bastion” (2006 rok), Marcus w widowiskowej „Burlesce” (2006 rok), u boku Cher i Christiny Aguilery, i ostatnio – Mitch Bianci w thrillerze „The Ravine” (2021 rok). Z powodzeniem występuje też w serialach: „The Fixer” (2015 rok), „Ostatni okręt” (2014-2018 rok) i „Euforia” (2019-2022 rok).

Dr Teddy Altman (Kim Raver)

Gra w „Chirurgach” od szóstego do ósmego sezonu serialu. Ta postać powraca w czternastym sezonie jako gwiazda gościnna i potem dołącza do głównej obsady. Pojawia się również w serialu „Jednostka 19”. Dr Altman jest znakomitym kardiochirurgiem i przybywa do Seattle na zaproszenie Owena Hunta (Kevin McKidd) – jako wsparcie dla jego żony, ale Cristina Yang (Sandra Oh) szybko spostrzega, że tych dwoje – Teddy i Owena – łączyło w przeszłości coś znacznie więcej niż przyjaźń. Im mocniej oboje zaprzeczają, tych silniejsze stają się więzi, które zacieśniają ich na nowo. Co wyniknie z tego miłosnego trójkąta?

Filmografia aktorki:

Kim Raver to uznana aktorka telewizyjna i filmowa. Ostatnio wystąpiła w serialach: „Ray Donovan”, „Kości”, „Designated Survivor” oraz powtórzyła swoją znakomitą rolę: Audrey Raines, w nominowanym do nagrody Emmy, serialu „24: Jeszcze jeden dzień” (2014 rok). To dzięki występowi w tej legendarnej produkcji telewizyjnej „24 godziny” (2004-2007 rok) zdobyła popularność na całym świecie. Wcześniej sympatię krytyków i widzów zaskarbiła sobie, gdy wcieliła się w rolę ratowniczki medycznej Kim Zambrano w dramacie policyjno-paramedycznym „Brygda ratunkowa” (1999 rok). Raver znana jest również z roli Nico Reilly w serialu komediowym „Szminka w wielkim mieście” (2008-2009 rok), którego twórczynią jest Candice Bushnell („Seks w wielkim mieście”). Z powodzeniem gra też w filmach fabularnych. Najciekawsze tytuły z jej filmografii to: „Bond of Silence”, „Noc w muzeum”, „Prisoner” i m. in. „City Hall” z Alem Pacino. Raver została odkryta przez słynnego reżysera, Ridley’a Scotta podczas sesji reklamowej. Absolwentka sztuk pięknych na Uniwersytecie Bostońskim, kontynuuje studia teatralne w Nowym Jorku pod kierunkiem nauczyciela i mentora Wynna Handmana. Mówi biegle po francusku i niemiecku – tego ostatniego języka nauczyła się w dzieciństwie od swojej matki, która urodziła się w Niemczech.

Dr April Kepner (Sarah Drew)

Dołącza do drużyny Grace Hospital jako rezydentka chirurgiczna wraz z „inwazją” personelu z Mercy West Medical Center – po połączeniu dwóch szpitali, do którego doszło w szóstym sezonie. Z powodu zauroczenia Derekiem Shepherdem dąży do rezydentury na neurochirurgii. Ale znacznie lepiej radzi sobie na urazówce i ten rodzaj chirurgii staje się jej specjalnością. Ta postać jest pełna sprzeczności. Determinacja, dokładność i inteligencja to jej główne cechy charakteru. Ale wiele traci, bo jej główne słabości to: niepewność, nadgorliwość i podatność na zranienia (psychiczne). Unika seksu, bo uważa, że to grzech. Seksualne spotkanie z najprzystojniejszym rezydentem chirurgii, Jacksonem (Jesse Williams) zmusza ją do przewartościowania swojej wiary i zagraża jej karierze. Początkowo nie jest lubiana ani przez koleżanki i kolegów, ani też przez widzów, ale z czasem jej postać ewoluuje i zakompleksiona April staje się ulubienicą publiczności.

Filmografia aktorki:

Sarah Drew urodziła się i wychowała na Long Island i wiedziała, że jej przeznaczeniem jest aktorstwo już od piątego roku życia, kiedy to wystąpiła w szkolnym przedstawieniu. Pierwszy występ w prawdziwym teatrze to była tytułowa rola kobieca w „Romeo i Julii”, w renomowanym Princeton’s McCarter Theater. Po entuzjastycznych recenzjach w „Variety” i „The New York Times” otrzymała pierwszy angaż filmowy i zagrała u boku Eda Harrisa i Cuba Gooding Jr w filmie „Radio”. Jej pierwszą dużą rolą telewizyjną była Hannah Rogers w popularnym serialu „Everwood”. Sarah zagrała też gościnnie w wielu uznanych produkcjach serialowych, takich jak: „Mad Men”, „Glee”, „Medium”. W 2009 roku Drew dołączyła do obsady wielokrotnie nagradzanych „Chirurgów” i przez dziewięć lat wcielała się w postać dr April Kepner.

Dr Jackson Avery (Jesse Williams)

Rezydent chirurgii, który w szóstym sezonie pojawił się po raz pierwszy w Seattle Grace Hospital wraz z „inwazją” personelu medycznego, gdy doszło do połączenia ze szpitalem Mercy West Medical Center. Ten przystojny i inteligentny młody mężczyzna skrywa wielki sekret. Okazuje się, że Jackson próbuje osiągnąć sukces w chirurgii na własną rękę, zamiast korzystać ze wspaniałej reputacji swojego dziadka, który ustanowił nawet nagrodę – swoisty Oscar dla chirurgów za przeprowadzenie najbardziej innowacyjnego zabiegu. Dr Avery pragnie specjalizować się w chirurgii plastycznej i jego mentorem zostaje Mark Sloane (Eric Dane). Jego życie prywatne bardzo się skomplikuje, gdy zakocha się w Lexie Grey (Chyler Leigh). Ale jego żoną zostanie April Kepner (Sarah Drew), na dobre i na złe.

Filmografia aktora:

Jesse Wesley Williams to były nauczyciel szkoły średniej i aktywista, który stał się aktorem, reżyserem i producentem filmowym. Jest najbardziej znany z roli doktora Jacksona Avery’ego w serialu „Chirurdzy”, w którą wciela się od 2009 roku. Postać tę zagrał też w kilku odcinkach serialu „Jednostka 19”. Z powodzeniem wystąpił również w fabułach: oficer Eddie Quinlan w filmie „Gliniarze z Brooklynu” (2009 rok), Holden w „Dom w głębi lasu” (2012 rok), Skyler w „Grupa wsparcia” (2017 rok) i jako Isaac „Ike” Singer w dramacie „Jacob’s Ladder” (2019 rok). Wśród filmów kinowych z jego udziałem najważniejszy wydaje się obsypany nagrodami, dramat historyczny Lee Danielsa  „Kamerdyner” (2013 rok), gdzie Jesse Wesley Williams zagrał prawdziwego przywódcę walki o prawa obywatelskie, wielebnego Jamesa Lawsona.

„Chirurdzy” od 16 lutego, środa o godz. 20:00 w Telewizji Polsat Seriale 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *