75. Tour de Pologne w TVP1 i TVP Sport

4 sierpnia rozpoczyna się 75. Tour de Pologne, jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich. Na starcie stanie były mistrz świata Michał Kwiatkowski. Transmisje w TVP1, TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Kwiatkowski zajął drugie miejsce w klasyfikacji Tour de Pologne w 2012 roku – przegrał zaledwie o 5 sekund z Moreno Moserem. Teraz nie ukrywa, że chce zawalczyć o zwycięstwo w naszym narodowym wyścigu. Na starcie w Krakowie stanie 154 kolarzy z 22 ekip. Wśród nich znajdą się: czołowa polska grupa CCC Sprandi Polkowice i reprezentacja Polski.

Dzień przed oficjalnym startem w TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport będzie można obejrzeć prezentację ekip na krakowskim rynku. Kronika wyścigu – codziennie około 20:05 lub 20:30 w Jedynce. Kanał sportowy TVP będzie relacjonować także starty z poszczególnych odcinków TdP. Wzorem Tour de France, w TVP Sport po raz drugi będzie można zobaczyć transmisję z całych etapów. Wszystkie informacje o TdP, a także transmisje i dodatkowe materiały wideo będzie można znaleźć na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Telewizja Polska jest producentem sygnału międzynarodowego z Tour de Pologne. Będą z niego korzystać wszystkie zagraniczne stacje, które pokażą wyścig. W produkcję będzie zaangażowanych około 100 osób. Tour de Pologne skomentują: Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski – były kolarz zawodowy, 7. zawodnik TdP z 2011, zwycięzca klasyfikacji górskiej i najaktywniejszych. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski. Reporterami będą: Bogusław Solecki, Sebastian Szczęsny i Sebastian Parfjanowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *