Zapowiedzi TV

Nat Geo Wild zwraca uwagę na trudne relacje ludzi i innych istot

4 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zwierząt. Tego dnia kanał Nat Geo Wild chce sprowokować widzów do refleksji nad stosunkiem ludzi do innych mieszkańców Ziemi oraz uświadomić, że są to istoty czujące i wrażliwe, wobec których należy zachowywać szacunek i starać się rozumieć ich potrzeby. Dzięki emitowanym tego dnia przez całą dobę filmom dokumentalnym, widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i ich środowisko naturalne oraz przekonać się, że współistnienie ludzi i zwierząt jest możliwe – konieczne jest jednak zrozumienie i dobra wola.
 

 
Światowy Dzień Zwierząt – emisja 4 października przez cały dzień na kanale Nat Geo Wild
Współczesny szybko rozwijający się świat sprawia, że człowiek zagarnia dla siebie coraz bardziej rozległe terytoria. Wycinane są lasy, zasiedlane tereny dzikie, a w ich miejscach powstają drogi, osiedla, biurowce i fabryki. Człowiek wkracza w dzikie ekosystemy nie tylko na lądzie, ale również na morzach i oceanach, niszcząc naturalne środowisko życia zwierząt. Bez skrupułów zaśmieca je, zanieczyszcza, zakłócając wypracowaną dotychczas harmonię. Chcielibyśmy, aby programy emitowane na kanale Nat Geo Wild zwiększały świadomość i edukowały, a naszym celem jest sprawienie, by zwierzęta były uznawane za przyjaciół ludzi i istoty czujące, które człowiek będzie traktował z szacunkiem.
W ramach Światowego Dnia Zwierząt na kanale Nat Geo Wild wyemitowane zostaną m.in. dokumenty:
Miasto wydr – emisja 4 października o godz. 8:00 na kanale Nat Geo Wild 
Poznamy dwie rodziny wydr, zamieszkujące jedną z najbardziej zatłoczonych na świecie wysp – Singapur. Tym razem to zwierzęta zaanektowały serce tętniącego życiem miasta, sprawiając że jest już ono domem nie tylko dla ludzi.
Makaki – rodzinna więź – emisja 4 października o godz. 9:00 na kanale Nat Geo Wild 
„Makaki – rodzinna więź” to opowieść o stadzie makaków z górzystego rejonu Chin. Mimo trudnych warunków życia, ta niezwykła rodzina troskliwie zajmuje się niewidomą małpką o imieniu Gia.
Ratujmy słonie! – emisja 4 października o godz. 13:00 na kanale Nat Geo Wild 
Afrykańskim słoniom grozi wymarcie, dlatego kenijska organizacja Davida Sheldricka próbuje powstrzymać kłusowników i ratuje osierocone słoniątka.
Szkoła dla szympansów – emisja 4 października o godz. 15:00 na kanale Nat Geo Wild 
W Sierra Leone szympansy walczą o przetrwanie. Po przejściu wojny domowej i wirusa ebola, ich ochrona nie jest priorytetem dla rządzących. Rozpoczął się wyścig z czasem, by uratować te stworzenia znajdujące się na skraju wyginięcia. Zadania podjęła się organizacja Tacugama Chimp Sanctuary. Dokument przedstawi chwytającą za serce historię czarujących szympansów, z natury indywidualistów, walczących o przetrwanie.
Krokodyla matka – emisja 4 października o godz. 16:00 na kanale Nat Geo Wild 
W dokumencie „Krokodyla matka” poznamy tajemnice z życia krokodyli. Podejrzymy ich relacje rodzinne, dojrzewanie i techniki polowań, utrwalone za pomocą nowoczesnych technologii.
Najsłynniejsza tygrysica świata – emisja 4 października o godz. 17:00 na kanale Nat Geo Wild
Machli, znana jako Królowa Ranthambore, to najsłynniejsza tygrysica świata. Jej charakterystyczne umaszczenie na policzku uczyniło ją łatwo rozpoznawalną. Była tak sławna, że jej wizerunek wymalowany został na ścianach stacji kolejowej w Indiach. Żyła dłużej niż większość tygrysów, potrafiła upolować krokodyla 2 razy większego od siebie i obronić swoje terytorium przed samcami. W produkcji „Najsłynniejsza tygrysica świata” poznamy jej niezwykłą, pełną wzlotów i upadków historię. Zobaczymy, dlaczego po 11 latach Machli została zmuszona do opuszczenia swojego terytorium i rozpoczęcia walki o życie na nowym terenie.
Arcytrudna misja: ginące gatunki – rok 2017 – emisja 4 października o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild
„Arcytrudna misja: ginące gatunki – rok 2017” to analiza najnowszych materiałów, map i statystyk, które pomogą ustalić lokalizację i sytuację ginących gatunków zwierząt.
Cudowny gepard – emisja 4 października o godz. 22:00 na kanale Nat Geo Wild 
Populacja gepardów z roku na rok maleje i istnieje realne zagrożenie, że już niedługo wyginą. Dzięki istnieniu ośrodków walczących o życie i zdrowie tych zwierząt, możliwe jest ratowanie rannych i chorych osobników. „Cudowny gepard” to historia niezwykłej samicy geparda – Sibelli, która raniona przez kłusowników, cudem uniknęła śmierci. W 2003 roku dzięki pomocy ludzi rozpoczęła nowy rozdział w życiu, w rezerwacie przyrody Samara. Początki powrotu do normalnego życia okazały się trudne, ale Sibella przeżyła dłużej niż inni przedstawiciele jej gatunku – co sprawiło zresztą, że przeszła do historii i wzbudziła zainteresowanie świata.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *