Aleksandra Klich redaktorką naczelną„Wysokich Obcasów”

Od 14 maja br. Aleksandra Klich będzie redaktorką naczelną „Wysokich Obcasów”, sobotniego tygodnika „Gazety Wyborczej”. Ewa Wieczorek, która do tej pory łączyła stanowiska naczelnej „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra”, pozostanie naczelną miesięcznika.
 

 
Aleksandra Klich nadal będzie także wicenaczelną „Gazety Wyborczej”, zajmując się przede wszystkim angażowaniem redakcji w zmiany związane z wdrażaniem strategii rozwoju dziennika. Do jej zadań należy m.in. wsparcie nowych projektów cyfrowych oraz koordynacja działań promocyjnych „Wyborcza to Wy”.
– Marka„Wysokie Obcasy” obecna jest na rynku już 19 lat – to już nie tylko sobotni tygodnik„Gazety Wyborczej” , ale też popularny miesięcznik„Wysokie Obcasy Extra”, nowy na rynku kwartalnik„Wysokie Obcasy Praca” i prężnie rozwijający się serwis Wysokieobcasy.pl. Mocno stawiamy na rozwój obszaru Kobieta w„Gazecie Wyborczej”, realizując też nowe projekty dla czytelniczek i internautek. Jesteśmy przekonani, że postawienie na czele każdej z redakcji świetnej menedżerki skupionej na rozwoju kierowanego przez siebie tytułu zapewni jeszcze dynamiczniejszy rozwój wszystkich tytułów pod marką„Wysokie Obcasy”mówi Joanna Mosiej-Sitek, zastępczyni wydawcy„Gazety Wyborczej” i wydawczyni marki„Wysokie Obcasy”.
Aleksandra Klich to dziennikarka i redaktorka, pracuje w„Gazecie Wyborczej” od 2000 roku. W 2012 stworzyła„Magazyn Świąteczny” i pełniła funkcję jego szefowej do 2017 roku. Od dwóch lat jest wicenaczelną dziennika. Wprowadziła z sukcesem na rynek specjalne, droższe wydania sobotniej„Gazety Wyborczej” (na święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Majówkę i letnie), była też odpowiedzialna za angażowanie redakcji dziennika w system sprzedaży prenumerat cyfrowych – według ostatnich wyników Wyborcza.pl ma 133 tys. prenumeratorów cyfrowych.
Górnoślązaczka, absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka kilku książek, m.in. biografii Kazimierza Kutza „Cały ten Kutz” i wywiadu-rzeki z Józefem Życińskim „Świat musi mieć sens”. Za cykl reportaży o przyjaźni Karola Wojtyły i Wandy Półtawskiej była nominowana do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego i Grand Press.
„Wysokie Obcasy” to sobotni magazyn „Gazety Wyborczej”, tworzony z myślą o wymagających czytelniczkach i czytelnikach. Można w nim przeczytać o ważnych tematach społecznych, sprawach codziennych i sprawach niezwykłych, a także poznać historie kobiet – również tych niekoniecznie znanych z pierwszych stron gazet. Tygodnik jest dostępny razem z sobotnim papierowym wydaniem „Gazety Wyborczej” i w aplikacji „Gazety Wyborczej”, a wybrane teksty z magazynu ukazują się w serwisie Wysokieobcasy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *