Technologia - Promocje

AMD prezentuje najszybszą w historii architekturę dla graczy

Dziś w nocy firma AMD zaprezentowała bazujące na potężnej architekturze „Zen 4” procesory AMD Ryzen 7000 dla komputerów stacjonarnych.

 

Produkty te zaoferują dwucyfrowy wzrost współczynnika IPC w porównaniu do „Zen 3” i będą pierwszymi wydajnymi procesorami x86 stworzonymi w oparciu o technologię 5 nm.

Nowa generacja AMD Ryzen to:

  • nawet o 29% wyższa wydajność pojedynczego rdzenia niż poprzednia generacja,
  • nawet o 45% wyższa wydajność obliczeniowa niż poprzednia generacja,
  • nawet o 57% wyższa wydajność w renderingu niż konkurencja,
  • a nawet 6-rdzeniowy AMD Ryzen 5 7600X jest w stanie średnio zapewnić o 5% wyższą wydajność w grach niż konkurencyjny flagowy procesor.

 

 

Firma AMD przedstawiła też dalsze szczegóły platformy AM5, która przewidziana jest dla nowej generacji AMD Ryzen 7000. Wśród nowości jest obsługa dwukanałowej pamięci DDR5, do 24 linii PCIe 5.0 oraz cztery nowe chipsety: X670 Extreme, X670, B650 Extreme i B650. Płyty główne na bazie dwóch pierwszych pojawią się w sklepach we wrześniu, a modele na bazie dwóch ostatnich w październiku.

Na koniec przygotowano pierwszą publiczną prezentację działania następnej generacji kart graficznych AMD Radeon RX, które wykorzystują architekturę AMD RDNA 3, i których premiera spodziewana jest jeszcze w tym roku. System z tym przedprodukcyjnym układem graficznym sparowanym z procesorem AMD Ryzen 9 7950X uruchomił w 4K i ustawieniach Ultra rozgrywkę w wyczekiwanej grze Lies of P.

Procesory AMD Ryzen 7000 powinny trafić do sprzedaży w renomowanych sklepach na całym świecie już 27 września. Poniżej specyfikacja 4 zapowiedzianych modeli:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *