MediaPolsatRadio

Ani Wyszkoni: "Nie Chcę Cię Obchodzić" Przebojem Lata 2017 RMF FM i Polsatu

Ostatni wieczór trzydniowego festiwalu zdominowały emocje konkursowe. Koncert „Przebój Lata RMF FM i Polsatu” to zestaw najpopularniejszych wakacyjnych utworów, w tym piosenki ubiegające się o główną nagrodę. Kto wygrał plebiscyt?

 


 

Jak żegnać lato, to już od samego początku z fajerwerkami i przytupem. Mocne wejście w koncert zapewnił Sound’n’Grace, śpiewając na 12 gardeł absolutny i niepodważalny hit kończących się wakacji, czyli „Despacito”.

Lepszego wprowadzenia w wieczorne show być nie mogło, co podkreślili także prowadzący – ten chłopak, czyli Darek Maciborek z RMF FM oraz tamta dziewczyna, czyli Paulina Sykut-Jeżyna z Polsatu. Nic dodać, nic ująć, bo na scenie Sylwia Grzeszczak z utworem „Tamta dziewczyna”, który rok temu wygrał w konkursie na „Przebój Lata RMF FM i Polsatu”, a obecnie uhonorowany jest już podwójnie diamentową płytą. – Mam potwierdzone informacje, że ona tu jeszcze wróci – powiedziała po piosence prezenterka, scenę na pewien czas przejął Kabaret Nowaki, ale emocje muzyczne dopiero miały się rozpocząć.

Pierwszą artystką rywalizującą o główną nagrodę, która zaprezentowała swój hit była Kayah i… nie zastanawiała się „Po co”. Radosny, taneczny numer porwał do zabawy publiczność w kieleckim amfiteatrze.

Jeszcze bardziej dyskotekowo zrobiło się, gdy sprawy w swoje ręce wziął C-Bool z wpadającym w ucho, rytmicznym „DJ Is Your Second Name”. Ten utwór został obejrzany w internecie już 22 miliony razy!

Jak bumerang z kolejnym żartem przed widzami pojawiły się Nowaki, ale ten właściwy „Bumerang” przygotowała dla wszystkich Ewa Farna, jurorka wiosennej edycji „Idola”, niedawno świętująca swoje 10-lecie pracy artystycznej podczas Polsat SuperHit Festiwal. Jej przebój od majowej premiery w sieci zanotował ponad cztery miliony wyświetleń.

Konkurs to jedno, ale w Kadzielni nie mogło zabraknąć gości specjalnych. Prosto z Rosji zawitał wyjątkowy duet Filatov & Karas, specjalizujący się w muzyce elektronicznej. Najpierw zaprezentował nową wersję przeboju „Tell It To My Heart”, a w kolejnym wejściu remiks piosenki Imany „Don’t Be So Shy”, który podbił muzyczne notowania w większości krajów Europy oraz „Time Won’t Wait”. Była moc i energia!

O tym, że Margaret sięga po „więcej” doskonale wiedzą nie tylko jej fani. Piosenkarka do walki o nagrodę przystąpiła z hitowym „What You Do”, który napisali dla niej szwedzcy autorzy jej wcześniejszych przebojów oraz popularny Arash.

Szwecji było więcej, gdy sceną zawładnął drugi z najlepszych DJ-ów w Polsce, czyli Gromee w duecie z wokalistką Mahan Moin. Wielu zadawało sobie wtedy pytanie czy utwór „Runaway” rozgromi tego dnia konkurencję…

Ta jednak była tego dnia wyjątkowa i szczególnie utalentowana. Jak choćby Natalia Szroeder, która nie tylko pięknie śpiewa, ale potrafi tańczyć najlepiej ze wszystkich gwiazd, co udowodniła sięgając po Kryształową Kulę w ostatniej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. W teledysku do konkursowego „Zamienię cię” wystąpił jej partner z programu, czeski tancerz Jan Kliment.

Po satyrycznej scence Kabaretu Nowaki pt. „Diva Operowa” na chwilę refleksji zaprosiła Anna Wyszkoni. Piosenka „Nie chcę cię obchodzić” pochodzi z najnowszej płyty artystki zatytułowanej „Jestem tu nowa”. Album zadebiutował na piątym miejscu listy sprzedaży. Nic dziwnego, bo piosenkarka od lat cieszy się uznaniem wielu fanów, którzy zawsze czekają na jej kolejne nagrania.

– „Planety” to kawałek z jego debiutanckiej płyty „Na nowo”, która w czerwcu pokryła się złotem. Na Popliście znalazł się w trzydziestu czterech notowaniach, w tym raz na pierwszym miejscu. Jedni twierdzą, że jego sukces zapisany jest w gwiazdach… Inni, że w planetach… – zapowiedział występ Mateusza Ziółko prowadzący.

Trzeba przyznać, że z takim wsparciem jakie ma debiutant Filip Lato można podbijać listy przebojów. W Kielcach, wspólnie z Sound’n’Grace, zaprezentował „100”.

Tuż po nim premierową piosenkę „Dalej” zaśpiewała młodziutka finalistka „Idola” Karolina Artymowicz.

Mocny akcent na koniec konkursowych występów dał Grzegorz Hyży z romantycznym „O Pani!”. Niech przemówią liczby: 4 miliony wyświetleń w internecie i szczyty na listach przebojów.
Jeszcze przed ogłoszeniem wyników wyjątkowe występy specjalne. Rozpoczęła Sylwia Grzeszczak z hitami „Księżniczka” oraz „Pożyczony”, a po niej mnóstwo energii przekazała Agnieszka Chylińska, niepokorny głos polskiej muzyki. Było głośno i hitowo: „Winna”, „Kiedy powiem sobie dość” i „Królowa łez”.

Emocje rosły od pierwszych do ostatnich minut. Widzowie Polsatu i słuchacze RMF FM w głosowaniu sms-owym nie mieli wątpliwości kto zasłużył na główną nagrodę. Najpierw do finałowej trójki weszły: Ewa Farna z „Bumerang”, Natalia Szroeder i „Zamienię cię” oraz Anna Wyszkoni z „Nie chcę cię obchodzić”.

„Przebój Lata RMF FM i Polsatu 2017” to „Nie chcę cię obchodzić” Anny Wyszkoni!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *