TVPWAŻNE

Powstanie TVP Muzyka i TVP Klasyka?

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarł portal Wirtualnemedia.pl, wynika iż Telewizja Polska planuje uruchomienie nowych kanałów muzycznych a mianowicie będą to TVP Muzyka i TVP Klasyka.

 

 

TVP Muzyka będzie emitować teledyski polskich wykonawców związanych m.in. ze sceną alternatywną. W ramówce nowej stacji mają pojawić się także filmy dokumentalne i programy, poświęcone muzyce.

Z kolei TVP Klasyka ma być kierowany do wielbicieli muzyki klasycznej i operowej. W ofercie kanału znajdą się spektakle operowe i baletowe, operetki oraz koncerty, nagrywane w teatrach i podczas ważnych wydarzeń kulturalnych. Widzowie obejrzą też programy i dokumenty o operze i muzyce klasycznej.

Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, na ofertą obu stacji pracuje redakcja TVP Kultura, która będzie także nadzorować te kanały tematyczne. Nadawca publiczny nie podjął jeszcze decyzji, kiedy kanały wystartują.

Telewizja Polska chce zaproponować stacje sieciom kablowym i platformom satelitarnym, aby trafiły one do regularnej oferty operatorów, ale nie do pakietów dodatkowych, za które operatorzy mogą pobierać dodatkowe opłaty.

źródło: Wirtualnemedia.pl

Jeden komentarz do “Powstanie TVP Muzyka i TVP Klasyka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *