Radio

Antyfest Antyradia 2017

Ponad 200 kapel zgłosiło się do tegorocznej edycji Antyfestu Antyradia, największego obecnie konkursu promującego nieznane szerokiej publice zespoły rockowe. Zwycięzca wystąpi obok gwiazd światowego formatu (m.in. Mastodonem i Evanescence) na Rock For People 2017, który odbędzie się w dniach 4-6 lipca w Czechach.

To już IX edycja Antyfestu Antyradia. Dotychczasowymi laureatami konkursu byli: Vintage (2009), Another World (2010), Leash Eye (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013), Killing Silence (2014), Thermit (2015) oraz Strażacy (2016).

Po wstępnej selekcji do dalszego etapu tegorocznej edycji dopuszczono sześćdziesiąt kapel. Wśród nich słuchacze Antyradia wybiorą dziewięciu półfinalistów, którzy wystąpią na żywo na koncercie w „C.K. Wiatraku” w Zabrzu. Głosować można do 28 maja na stronie antyradio.pl. Do finału dostaną się trzy zespoły, a zwycięzca zostanie ogłoszony 12 czerwca na antenie Antyradia.

Laureat Antyfestu Antyradia 2017 otrzyma prestiżową statuetkę Złotej Kosy, nagra materiał na płytę w profesjonalnym studiu – Izabelin Studio, wystąpi przed gwiazdami światowego formatu na Rock for People Festiwal 2017 w Czechach, a Antyradio zagwarantuje mu promocję na własnej antenie.

Udział w konkursie to olbrzymia szansa na wypromowanie własnej twórczości dla nieznanych szerokiej publice kapel rockowych. Dzięki wygranej kariery muzyczne takich zespołów jak Paradygmat, Killing Silence, czy Leash Eye nabrały rozpędu, co przyznają sami ich członkowie. Czas na kolejnych…

O ANTYFEŚCIE ANTYRADIA

Antyfest Antyradia to konkurs dla rockowych talentów organizowany od 2009 roku przez Antyradio. Jego celem jest stworzenie szansy na zaistnienie i wypromowanie się nieznanym dotąd kapelom. Oprócz nagrody głównej laureaci konkursu otrzymują pamiątkową statuetkę Złotą Kosę, powstałą w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu – wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *