Apple TV+ wystartuje w listopadzie 2019 roku

Platforma SVOD Apple TV+ pojawi się na rynku w listopadzie 2019 roku. Serwis, który ma wystartować jednocześnie w ponad 150 krajach na świecie w USA będzie kosztował miesięcznie 9,99 dolara, na własne produkcje Apple przewiduje w nadchodzących latach budżet w wysokości 6 mld dolarów. Jako zapowiedź nadchodzącej platformy udostępniono nowy zwiastun serialu „The Morning Show”.

 

 

 

Apple zapowiedział własną platformę streamingową o nazwie Apple TV+ wiosną br. W ofercie tej platformy mają się znaleźć oryginalne treści przygotowywane z udziałem znanych twórców filmowych i telewizyjnych. Na liście wymienionej przez Apple są m.in. Steven Spielberg, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, J.J. Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan oraz Jon M. Chu.

Apple nie ujawnia na razie szerszej listy oryginalnych tytułów które złożą się na bibliotekę nowej platformy SVOD. Jednak podczas wiosennej prezentacji Steven Spielberg zapowiedział powrót liczącej już 93 lata marki „Amazing Stories”, z kolei Reese Witherspoon, Jennifer Aniston i Steve Carrell zaanonsowali serial zatytułowany „The Morning Show”.

W bibliotece Apple TV+ ma się też pojawić show dla dzieci, w którym Wielki Ptak znany z „Ulicy Sezamkowej” będzie uczył najmłodszych kodowania. Oprah Winfrey zapowiedziała z kolei premierę dwóch swoich filmów dokumentalnych oraz dostępność serii „Book Club”, a Kumail Nanjiani zaprezentował antologię emigranckich historii „Little America”. J.J. Abrams i Sara Bareilles przygotowują serial komediowy „Little Voice”.

Teraz serwis Bloomberg opierając się na własnych źródłach poinformował, że Apple TV+ ma się pojawić na rynku w listopadzie 2019 r.pple nowa platforma SVOD ma trafić jednocześnie do ponad 150 krajów na świecie. Cena miesięcznego abonamentu ma wynosić w Stanach Zjednoczonych 9,99 dol.

Na razie nie wiadomo w jakim modelu Apple będzie udostępniał w swoim serwisie tworzone dla niego oryginalne produkcje. Według spekulacji najprawdopodobniej koncern nie zastosuje strategii Netfliksa, który udostępnia od razu wszystkie odcinki seriali. Na początek będzie można obejrzeć pierwsze 2 lub 3 odcinki konkretnej serii, a kolejne części będą się pojawiać co tydzień.

Według doniesień „Financial Times” do tej pory Apple przeznaczył na oryginalne filmy i seriale kwotę miliarda dol. Jednak w nadchodzących latach budżet ma wynosić 6 mld.

Wśród oryginalnych produkcji, które w momencie debiutu Apple TV+ mają się znaleźć w bibliotece serwisu jest m.in. serial „The Morning Show”, w którym wystąpią Jennifer Aniston, Reese Witherspoon oraz Steve Carrell.

Według nieoficjalnych informacji pierwsze 2 sezony serialu, którego akcja toczy się w telewizyjnej stacji informacyjnej będą kosztowały Apple 300 mln dol.

Choć Apple nie komentuje doniesień na temat jesiennej premiery swojego serwisu, to zdecydował się na udostępnienie nowego zwiastuna zapowiadającego serial „The Morning Show”.

 

 

Jeśli informacje dotyczące daty debiutu Apple TV+ się potwierdzą będzie to oznaczało że nowa platforma SVOD od Apple pojawi się na rynku równolegle z zapowiadanym na 12 listopada br. serwisem Disney+ planowanym przez Disneya. Z kolei obaj nowi gracze staną się bezpośrednimi konkurentami dla innych funkcjonujących już w sieci platform streamingowych, takich jak Netflix, Amazon czy HBO Go.

źródło: Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *