Sport w TV

Babilon MMA 4 na żywo w Polsacie i Polsacie Sport

W piątek 8 czerwca transmisja prestiżowej gali z Ełku. Nie przegap! Od godz. 19:00 w Polsacie Sport i od 22:45 w Telewizji Polsat. Szymon Kołecki kontra Ivo Cuk, Daniel Rutkowski w starciu z Aleksandrem Georgasem czy Kacper Formela i Adam Brzezowski – to tylko kilka pojedynków tego wieczoru.

 

 

 

 

W walce wieczoru niepokonany w ringu medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki, stanie naprzeciw Ivo Cuka – najtrudniejszego przeciwnika, z jakim miał do czynienia. Dla Polaka będzie to dopiero szósta walka w karierze, tymczasem Chorwat stoczył ich już 26 w formule MMA, a wcześniej spędził wiele lat na macie, czemu zawdzięcza czarny pas judo. Kołecki wszystkie dotychczasowe starcia (pokonał w nich: Dariusza Kaźmierczuka, Wojciecha Balejkę, Łukasza Łysoniewskiego, Michała Orkowskiego i Łukasza Borowskiego) wygrał w pierwszej rundzie. I nie zamierza przerywać tej passy. – Nie spodziewam się, aby bój w Ełku potrwał dłużej niż pięć minut. Raczej do drugiej rundy jeden z nas nie wyjdzie. Doświadczenie jest po stronie Chorwata, ale wierzę, że po dobrych przygotowaniach, jakie miałem, poradzę sobie i z tym przeciwnikiem. Najważniejsza będzie koncentracja od pierwszej sekundy – twierdzi Polak.

Ciekawie zapowiada się także walka w wadzie piórkowej, w której zmierzą się Daniel Rutkowski i Aleksander Georgas. Pierwszy z nich pozostaje niepokonany od dwóch lat, natomiast drugi – bardziej doświadczony – ma za sobą prestiżowe pojedynki z największymi wojownikami w swojej kategorii. Kto jest w lepszej formie?

Emocji bez wątpienia przysporzy też starcie w wadze lekkiej. Naprzeciw siebie staną jeden z największym talentów polskiego MMA Kacper Formela oraz Adam „Brooklyn” Brzezowski, który niedawno zmienił kategorię wagową z półśredniej na lekką. Kto ma po swojej stornie więcej atutów?

Przed głównymi starciami wieczoru wielbicieli MMA czeka aż sześć równie ciekawie zapowiadających się pojedynków. Pierwsi w klatce zameldują się Piotr Kacprzak i Paweł Szumlas. Po nich naprzeciw siebie staną Tomas Steponkevicius i Paweł Brandys oraz Adam Biegański i Michał Pietrzak. Następnie dojdzie do pojedynku Damiana Zorczykowskiego z Łukaszem Kaśniewskim oraz Kamila Mindy z Marcinem Kalatą. Po nich do akcji wkroczą Mateusz Zawadzki i Piotr Niedzielski. Zapowiada się wieczór pełen emocji, ostrych męskich starć, efektownych ciosów i knock-outów.

Kto jest faworytem? Czy będzie dużo niespodzianek? Ile walk zakończy się przed czasem?

Babilon MMA 4 w piątek 8 czerwca od godz. 19:00 w Polsacie Sport i od 22:45 w Telewizji Polsat

Karta walk Babilon MMA 4:

Walka wieczoru:
105 kg: Szymon Kołecki (5-0) – Ivo Cuk (16-10)
Karta główna:
65,8 kg: Daniel Rutkowski (5-2) – Aleksander Georgas (9-5)
70,3 kg: Kacper Formela (7-1) – Adam Brzezowski (5-2)
77,1 kg: Mateusz Zawadzki (13-3-2) – Piotr Niedzielski (9-4)
120 kg: Kamil Minda (1-0) – Marcin Kalata (0-0)
68 kg: Damian Zorczykowski (4-2) – Łukasz Kaśniewski (4-6)
83,9 kg: Adam Biegański (5-0) – Michał Pietrzak (5-3)
93 kg: Tomas Steponkevicius (2-0) – Paweł Brandys (6-5-2)
65,8 kg semi pro: Piotr Kacprzak (4-0) – Paweł Szumlas (4-0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *