MediaSieci kabloweTVP

Bądźmy razem jesienią

Polskie seriale historyczne, kryminalne i obyczajowe, serial dla młodzieży, programy rozrywkowe, interesujące filmy dokumentalne, wnikliwe programy publicystyczne – to tylko niektóre propozycje z jesiennej oferty Telewizji Polskiej, która wystartuje 28 sierpnia.

 

We wtorki o godz. 22:20 (od 12 września) Jedynka zaprasza na serię pt. „Lokatorka”, opartą na prawdziwych wydarzeniach związanych z nieuczciwą reprywatyzacją w kraju. Amatorzy zagadek kryminalnych w każdy piątek o godz. 20:35 (od 8 września) będą mogli oglądać drugi sezon serialu „Archiwista”.

W niedziele od 17 września o godz. 20:20 prawdziwą gratką dla wielbicieli seriali kostiumowych będzie „Dewajtis” – serial oparty na jednej z najbardziej znanych powieści obyczajowych Marii Rodziewiczówny, a od 5 listopada o godz. 20:20 „Kamerdyner” – dramat historyczny łączący losy Niemców, Polaków i Kaszubów.

W grudniu widzowie będą mogli obejrzeć także dwa interesujące filmy: „Konopacka. Walka o złoto”, opowieść o pierwszej polskiej złotej medalistce olimpijskiej Halinie Konopackiej, oraz „W Szachu. Ostatnia rozgrywka” – historię polskich szachistów, członków przedwojennej drużyny szachowej, która przez ponad dziesięć lat stanowiła światową czołówkę. Jesienią Jedynka przypomni losy artysty kabaretowego w filmie pt. „Bohdan Smoleń. W cieniu sceny”; pokaże wzruszającą historię dzieci niewidomych i niedowidzących pt. „Pisklaki” oraz dokument „Stańczak – złapać światło” – fascynującą opowieść o życiu i twórczości Juliana Stańczaka.

Natomiast w cyklu „Reset” Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza (od 22 sierpnia, wtorki, godz. 21:10) prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi będą poruszać kulisy prowadzenia przez Polskę polityki międzynarodowej.

Od 28 sierpnia na anteny wracają także premierowe odcinki ulubionych polskich seriali. W TVP1 widzowie ponownie zobaczą „Leśniczówkę” (od poniedziałku do piątku, godz. 18:30), „Koronę królów. Jagiellonowie” (od poniedziałku do środy godz. 20:30), „Ojca Mateusza” (w czwartki od 21 września, godz. 20:35), a w soboty o godz. 20:35 „Komisarza Alexa” (od 8 września).

W TVP2 po wakacyjnej przerwie widzowie spotkają swoich ulubionych bohaterów w serialach: „Barwy szczęścia” (od poniedziałku do piątku, godz. 20:10), „M jak miłość” (od poniedziałku do wtorku, godz. 20:55), „Na dobre i na złe” (w środy, godz. 20:55) oraz „Na sygnale” (od poniedziałku do środy, godz. 21:55).

Jesienią nie zabraknie ulubionych programów rozrywkowych W Jedynce rolnicy będą szukać swojej bratniej duszy w programie „Rolnik szuka żony” (niedziele, od 17 września, godz. 21:20). Na antenie Dwójki od rana spotkania z ciekawymi ludźmi w „Pytaniu na śniadanie” (codziennie, godz. 7:30, a w weekendy, godz. 7:55). Z kolei Sławomir i Kajra zaproszą na premierowe odcinki „Tak to leciało!” (w niedziele, godz. 16:15).

Widzowie będą bawić się podczas wyjątkowych i niepowtarzalnych spotkań muzycznych pod hasłem „Polskich biesiad” (piątki, godz. 20:50), a zespół trenerów „The Voice of Poland” (soboty, godz. 20:00) w składzie: Lanberry, Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron oceniać będzie utalentowanych wokalnie uczestników.

Od września do grudnia 2023 roku widzowie Teatru Telewizji będą mogli obejrzeć osiem przedstawień realizowanych „na żywo” w warszawskim studiu przy ul. Woronicza, a także w TVP3 Lublin i TVP3 Wrocław.

Interesujących pozycji programowych nie zabraknie także w kanałach tematycznych Telewizji Polskiej.

W TVP Kobieta Edyta Herbuś poprowadzi drugi cykl programu lifestylowo-podróżniczego pt. „Tańcząca ze światem” (środy, godz. 23:10), Sandra Kubicka w programie „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć” (piątki, godz. 21:30) będzie wspierać osiem par, które chcą sprawdzić przed ślubem, czy do siebie pasują, a Joanna Lewandowska udzieli porad florystycznych w „Kwiatach na warsztat” (niedziele, godz. 14:55).

TVP Historia Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz zapraszają na historyczny teleturniej „Giganci historii” (niedziele, godz.16:00), a Przemysław Semczuk na „Czarną wołgę” (czwartki, godz. 20:00) – program przybliżający pilnie strzeżone kryminalne tajemnice PRL-u. Natomiast Andrzej Kaczmarczyk poprowadzi program poświęcony wymarłym lub wymierającym zawodom i umiejętnościom pt. „Zaginione? Ocalone? Historie zawodów różnych” (niedziele, godz.14:25).

„Lokalsi” (środy, godz. 20:10) to serial dokumentalny dotyczący migracji ludności, na który zaprasza TVP Dokument. Stefan Tompson poprowadzi cykl dokumentalno-historyczny pt. „Polskie dziedzictwo”, a Barbara Włodarczyk we wtorki o godz. 21:20 w swoim programie „Barbara Włodarczyk zaprasza” przedstawi wyjątkowy cykl filmów dokumentalnych i rozmów z ekspertami.

Wśród premier TVP HD zaprezentuje serial kryminalny „Erynie” (soboty, godz. 21:00); dokumentalną opowieść o młodej piosenkarce pt. „Viki Gabor: mój świat” (czwartki, godz. 21:25) oraz „Koronę Gór Polski” – cykliczny program turystyczny prowadzony przez Martę Manowską (soboty, godz. 12:15).

Od 8 października w niedziele o godz. 15:00 w TVP Nauka w „Stacji Arktyka” emitowany będzie cykl filmów dokumentalnych poświęcony badaniom na Spitsbergenie. 30 września widzowie obejrzą też pierwszą pełnowymiarową produkcję dokumentalną TVP Nauka pt. „Nowe okno na Wszechświat”. W październiku będzie można śledzić transmisje ogłoszenia laureatów Nagrody Nobla.

Telewizja Polska pamięta także o swoich najmłodszych widzach. TVP ABC zaprasza do wspólnego gotowania w programie „Go-tu-jemy!” (niedziele, godz. 10:00) oraz na spotkania w ogrodzie ekscentrycznego muzyka w audycji „Przyjaciele” (soboty, godz. 19:00). Od 6 października pojawi się nowy autorski serial Telewizji Polskiej dla młodzieży „Tylko nie piątek!” (piątki, godz. 20:00 w Alfa TVP oraz w soboty, godz. 21:30 w TVP ABC), w którego rozrywkowej formule mieści się całkiem poważna opowieść o dojrzewaniu i wartościach, które w życiu liczą się najbardziej – przyjaźni, odpowiedzialności, miłości, relacjach i poświęceniu dla innych.

TVP Polonia wyemituje film dokumentalny „Przykazanie miłości. Rodzina Ulmów” (9 września, godz. 20:20) – ukazujący tragiczną historię rodziny pomagającej Żydom podczas drugiej wojny światowej (uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów – TVP1, 10 września, godz. 10:00). Na antenie nie zabraknie również programów informacyjno-publicystycznych: „Polonia 24” (pon.-pt., godz. 22:05, sob.-niedz., godz. 18:00) i „Amerykański kwadrans” (piątki, godz. 17:55, dwa razy w tygodniu).

Biełsat TV prezentować będzie podsumowanie wydarzeń tygodnia w programie „Tydzień” (niedziele, godz. 19:00) oraz analityczny tygodnik międzynarodowy pt. „Praswiet” (czwartki, godz. 20:30). Zimą antena zaprosi na swoją produkcję „Procesy” – serial o wydźwięku antywojennym i antyreżimowym.

„Imbir i cytryna” (niedziele, godz. 8:05) to program TVP Wilno propagujący zdrowy styl życia, natomiast „Unia kulinarna” (piątki, godz. 17:40), czyli wspólne gotowanie potraw polskich i litewskich, to znakomita okazja, by poszukać łączących oba narody kulinarnych doświadczeń.

TVP Info w programie „Jak oni kłamią” (pon.-sob., godz. 6:50, 19:19) będzie kontynuować próby demaskowania kłamstw pojawiających się w mediach. W programie „Fakty czy kłamstwa” nagłaśniane będą także manipulacje informacyjne (wtorki, godz. 21:00), a w magazynie publicystycznym „Za czy przeciw” (pon.-pt., godz. 18:19) prowadzone będą rozmowy z przedstawicielami partii politycznych.

Na antenie TVP World widzowie znajdą codziennie o każdej pełnej godzinie serwis informacyjny „World News” oraz codzienny program publicystyczny „World Talks”, a od poniedziałku do piątku „Break the Fake” (godz. 22:45), program walczący z dezinformacją, szczególnie w kontekście polityki bezpieczeństwa i wojny hybrydowej.

Programy informacyjne TVP3 to „Express Regionów” (pon.-pt. o godz. 6:15, 07:45, 12:45, 14:45, 16:00, 16:45; sob.-niedz. godz.12:45 i 14:45), TVP3 Info (pon.-pt. o godz.10:00, 10:35, 11:00, 11:35, 12:00, 13:05, 14:00) oraz „Dziennik Regionów” (codziennie o godz. 22:10). W październiku na antenie pojawi się nowy program „Na plebanii” ukazujący życie parafian w trzech wybranych miejscach Polski. Z kolei w listopadzie Trójka pokaże „Sanatoria” – program o codzienności w uzdrowiskach na terenie kraju.

Na antenach Telewizji Polskiej nie zabraknie szerokiej oferty sportowej. Widzowie obejrzą zarówno mecze polskiej reprezentacji piłki nożnej, jak i siatkówki. Dużą porcję emocji dostarczą także turnieje żużlowe, biathlonowe oraz skoki narciarskie.

Programy Telewizji Polskiej są dostępne na TVP VOD i w aplikacji TVP GO. Programy

Programy TVP Polonia można bezpłatnie oglądać także w specjalnej aplikacji mobilnej (https://polonia.tvp.pl/aplikacja).</strong>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *