MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Earth Festival – już w tę niedzielę w Polsacie

Już 20 sierpnia o godzinie 20:00 na antenie Polsatu transmisja z koncertu „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski”. Na scenie wystąpi plejada gwiazd, m.in. Brodka, Kayah, Kamil Bednarek i Sara James. Wśród nich także Mrozu, którego utwór jest myślą przewodnią koncertu. „Jak nie my, to kto” będzie nie tylko zachęcać do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim do podejmowania działań ekologicznych w codziennym życiu.

 

Earth Festival w Uniejowie to wyjątkowe wydarzenie, które już od kilku lat promuje postawy pro-eko. Poprzez liczne atrakcje w ekomiasteczku i kinie festiwalowym oraz dawkę wiedzy przekazywaną prosto z festiwalowej sceny i pokazuje, co każdy z nas może zrobić dla środowiska – od oszczędzania wody i segregację śmieci, po wybór nowoczesnych i zeroemisyjnych źródeł energii. Niepowtarzalną zabawę gwarantuje koncert, którego myślą przewodnią w tym roku jest hasło „Jak nie my, to kto” – bo tylko my sami możemy wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Wystarczy zmiana kilku nawyków, by zrobić coś dobrego dla planety.

– Tę piosenkę stworzyliśmy po to, by szerzyć wśród ludzi pozytywną energię i chęć do działania. Tym bardziej cieszy mnie, że jej tytuł wykorzystywany jest w słusznej sprawie. Bo to właśnie my, nie kto inny, mamy szansę wpłynąć na przyszłość świata mówi Mrozu, tegoroczny zdobywca aż pięciu Fryderyków.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpią także: Kamil Bednarek, Kayah, Sara James, Daria Marx, Paweł Domagała, Oskar Cyms, bryska, Konin Gospel Choir, a towarzyszyć im będzie Grott Orchestra pod dyrekcją Michała Grotta. Na scenie wielemuzycznych niespodzianek! W repertuarze koncertu znajdą się zarówno przeboje polskie, jak i covery światowych hitów, pochodzących z państw, o których działaniach proekologicznych opowiadać będą prowadzący, Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Ekoekspertem festiwalu będzie Dominika Tarczyńska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska. W koncercie pojawią się też scenki kabaretowe w wykonaniu Roberta Górskiego polegające na “zderzeniu się” ekosceptyka z ekoentuzjastą.

Ekomiasteczko i kino festiwalowe

Tegoroczny festiwal składa się z dwóch dni dobrej energii płynącej z edukacyjnych, proekologicznych aktywności dla dzieci i dorosłych, przygotowanych przez Partnerów wydarzenia. Na wszystkich zgromadzonych czekać będą:

• polski autobus wodorowy,

• ekokonkursy z nagrodami,

• zbiórka drobnych elektrośmieci,

• spotkanie z Saszan, ambasadorką Eco Studio ELECTRO-SYSTEM (niedziela),

• warsztaty m.in. z pozyskiwania energii z OZE, domowych sposobów na recykling, malowanie ekotoreb, tworzenia obrazków z mchu czy budowania domków dla owadów,

• warsztaty modowe z Dagmarą Radzikowską pod hasłem „Daj ubraniom drugie życie” (sobota w godz. 12:00-13:00 – „Instrukcja obsługi second-hand”;
niedziela w godz. 12:00-14:00 – „Stwórz z nami idealną marynarkę oversize”),

• rowery produkujące energię,

• malowanie muralu farbą pochłaniającą smog,

• stoisko z sadzeniem roślin antysmogowych,

• sportowe wyzwania w wirtualnej rzeczywistości,

• warsztaty kulinarne.

Atrakcje w miasteczku mają na celu dostarczenie odwiedzającym dobrej energii płynącej z aktywności, a także wiedzy ekologicznej w zakresie odnawialnych źródeł energii i zielonej transformacji. Organizatorzy chcą inspirować do drobnych, pozytywnych zmian na lepsze, które razem przyczynią się do stworzenia czegoś wielkiego. W myśl hasła „Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu”, które przyświeca również tegorocznej kampanii edukacyjnej Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Premierowe spoty zobaczymy podczas niedzielnego koncertu.

Na sobotę zaplanowano także kino Earth Festival, podczas którego emitowane będą filmy z biblioteki BBC Earth oraz produkcje z portfolio Telewizji Polsat.

Sobota – Sala Rycerska Zamku

• 15:00-16:00 – „Planeta zmian II” – część I filmu dokumentalnego BBC. Pokaz przedpremierowy

• 16:00-17:45 – „Czarny Młyn” – film fabularny dla młodych widzów

Plener obok Zamku – od strony Warty (w razie niepogody – Sala Rycerska Zamku)

• 20:15-21:00 – „Dobra energia – czas na rewolucję” – film dokumentalny Grupy Polsat Plus. Premiera

• 21:00-22:00 – „Planeta zmian II” – część II filmu dokumentalnego BBC. Pokaz przedpremierowy

• 22:00-24:00 – „Miłość na pierwszą stronę” – przebojowa komedia romantyczna
Więcej informacji na stronie www.forearthforus.com

Partnerami Festiwalu są: Grupa Polsat Plus, sieć Plus (Polkomtel), Polsat Box (Cyfrowy Polsat), ZE PAK S.A., ESOLEO, Zielona Interia (zielonainteria.pl) oraz Eco Studio ELEKTRO-SYSTEM,

Patronem kina plenerowego jest BBC Earth.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Uzdrowisko Termalne Uniejów, Termy Uniejów oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Patronami medialnymi koncertu są Interia oraz Radio ZET.

Producentem Festiwalu jest, jak co roku, Telewizja Polsat we współpracy z Visionair i Fundacją For Earth For Us.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *