Internet & Gry - Reklama

„Białoruskie domino 2021” – Gazeta.pl ponownie wspiera białoruski sen o wolności

Gazeta.pl po raz kolejny łączy siły z kolektywem reporterskim Outriders – tym razem w ramach projektu „Białoruskie domino 2021”. W związku ze współpracą na łamach portalu regularnie będą prezentowane reporterskie teksty, analizy i wywiady. Prowadzone działania mają na celu wsparcie białoruskiej drogi do wolności.

 

Pierwsza odsłona projektu „Białoruskie domino” miała miejsce w 2020 roku. Wtedy to portal udostępnił swoje łamy reporterom Outriders, którzy relacjonowali powyborcze wydarzenia na Białorusi. Całość była uzupełniana autorskimi treściami tworzonymi przez dziennikarzy Gazeta.pl. Dzięki temu czytelnicy i czytelniczki portalu mieli dostęp nie tylko do ekskluzywnych materiałów z Białorusi po szeroko kwestionowanych wyborach prezydenckich, ale także mogli poznać szerszy kontekst wydarzeń – wszystko za sprawą bliskiej współpracy z białoruskim kolektywem korespondentów Outriders.

– „Białoruskie domino” to kolejny bardzo ważny etap zaangażowania Gazeta.pl w sprawy białoruskiego marzenia o wolnościmówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.W sierpniu 2020 roku udostępniliśmy łamy Gazeta.pl reporterom Outriders, relacjonującym powyborcze protesty na Białorusi. W ramach „Białoruskiego domina 2021” ukażą się teksty reporterskie, analizy i wywiady pokazujące walkę białoruskiego podziemia z reżimem Łukaszenki. Wspólny projekt Gazeta.pl i Outriders to szansa dla wielu polskich czytelników, by od środka poznać sytuację u naszego wschodniego sąsiadadodaje Kijek.

– To jest projekt wbrew tradycyjnym tendencjom medialnymmówi Jakub Górnicki, współzałożyciel Outriders. – Nie czekamy aż coś się wydarzy, bo dzieje się cały czas. Dlatego chcemy regularnie dawać kontekst do wydarzeń w Białorusi. A cykl 12 rozmów rzuci światło na różne aspekty aktualnego życia społeczeństwa białoruskiegododaje Górnicki.

Projekt „Białoruskie domino 2021” to kolejny element zaangażowania redakcji Gazeta.pl w istotne tematy. Walka o równość, demokrację i prawa człowieka znajduje się bowiem w DNA portalu. Redakcja regularnie wspiera akcje i projekty dotyczące takich zagadnień, w tym walkę o prawa kobiet czy społeczności LGBTQ+.

Gazeta.pljest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. Według badania Mediapanel w lutym 2021 r. serwisy grupy Gazeta.pl odwiedziło 17,1 mln użytkowników (real  users), którzy wykonali 535,1 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Wiadomosci.gazeta.plPlotek.plSport.pl, Next.gazeta. plMoto.pl  i eDziecko.pl. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *