Biografie artystów z amerykańskiej Fabryki Snów w grudniu na Planete+

W grudniu na antenie Planete+ cztery inspirujące filmy przybliżające sylwetki hollywoodzkich gwiazdorów i tych, którzy na sukces produkcji pracowali za kulisami. Życiorysy aktorów Arnolda Schwarzeneggera, Paula Walkera i Heatha Ledgera przedstawiono z niecodziennej perspektywy. W trzech fascynujących dokumentach twórcy zawarli relacje i wspomnienia członków ich rodzin, przyjaciół i współpracowników. Widzowie poznają także historię małżeństwa Michelsonów – storyboardzisty Harolda i researcherki filmowej Lillian, którzy pomocą służyli najwybitniejszym reżyserom. Premiery kolejnych filmów w każdą sobotę od 1 do 22 grudnia o godz. 22:00.

 

Życie Arnolda Schwarzeneggera to jeden ze sztandarowych przykładów ziszczenia się wielkiego amerykańskiego marzenia. Arnie urodził się w ubogiej rodzinie na przedmieściach austriackiego Grazu, skąd pod koniec lat 60. wyemigrował do USA.  Dzięki dobrym genom, ale przede wszystkim tytanicznej pracy, stał się najlepiej zbudowanym kulturystą na świecie, co znacznie ułatwiło mu karierę w Hollywood. Szybko zyskał status najlepiej opłacanego aktora kina akcji. Ukoronowaniem amerykańskiego snu  Schwarzeneggera było objęcie przez niego urzędu gubernatora Kalifornii, które to stanowisko piastował przez dwie kadencje. Ścieżka ku sławie niezaprzeczalnej ikony kina lat 80. i 90. w nieprzeciętnym dokumencie „Arnold Schwarzenegger. Wszystko jest możliwe!”. 

Premiera filmu już 1 grudnia o godz. 22:00.

 

 

Kolejny film z aktorskiego cyklu, „Paul Walker. Szybki i wściekły”, przedstawia historię gwiazdora kina akcji, miłośnika szybkich aut i działacza charytatywnego Paula Walkera. Jego nieoczekiwana śmierć w wypadku samochodowym poruszyła setki tysięcy fanów serii „Szybcy i wściekli”. Twórcy filmu przyglądają się nie tylko filmowej karierze Walkera, ale też jego życiu prywatnemu. Prezentują nieznane dotychczas pasje gwiazdora oraz oddanie pracy na rzecz organizacji humanitarnej Reach Out Worldwide. Z relacji jego bliskich wyłania się obraz rodzinnego, pełnego zapału i chętnego do pomocy człowieka.

Film na antenie Planete+ już 8 grudnia o godz. 22:00.

Kolejny dokument poświęcony jest życiu aktora-legendy Heatha Ledgera – „Heath Ledger – to ja”. Ledger znany był z bezkompromisowego podejścia do swojej pracy i wyjątkowej charyzmy. Ten nie unikający wyzwań wrażliwiec, wyróżniał się wśród innych hollywoodzkich aktorów młodego pokolenia, co doceniali widzowie oraz reżyserzy, powierzający mu coraz ciekawsze i trudniejsze role. Niestety błyskotliwą karierę Ledgera przerwała nagła śmierć, wokół której pojawiły się liczne kontrowersje. Aktor został pośmiertnie uhonorowany Oscarem® za kultową już kreację Jokera w „Mrocznym rycerzu” Christophera Nolana. W dokumentalnym filmie o Ledgerze głos zabiorą jego przyjaciele z dzieciństwa, reżyserzy, u których grał oraz zaprzyjaźnieni z nim aktorzy: Naomi Watts, Emile Hirsch, Ben Mendelsohn. Nieznane oblicze Heatha Ledgera widzowie poznają już 15 grudnia o godz. 22:00.

Cykl zamknie film „Harold i Lillian – hollywoodzka love story”. Kinomaniacy znają efekty pracy małżeństwa Michelsonów, nawet jeśli nie kojarzą ich nazwiska. Storyboardzista Harold i researcherka filmowa Lillian przyczynili się do sukcesu obrazów m.in. Alfreda Hitchcocka, Stevena Spielberga, Mela Brooksa, Stanleya Kubricka, Romana Polańskiego i wielu innych. W dokumencie para pasjonatów kina dzieli się licznymi anegdotami z pracy z największymi twórcami, wyjaśnia, w jaki sposób zmieniała się branża filmowa na przestrzeni dekad oraz tłumaczy, jak kluczowe znaczenie dla powstania jakiegokolwiek filmu ma zaangażowanie wszystkich pracowników produkcji. Dokument jest wzbogacony wypowiedziami i wspomnieniami osób z najbliższego otoczenia małżeństwa. Choć Lillian i Harold Michelsonowie rzadko pozowali na czerwonym dywanie, Hollywood wiele im zawdzięcza.

Nieznana historia hollywoodzkiej pary już 22 grudnia o godz. 22:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *