TVP

Bogdan Wasztyl powołany na dyrektora TVP3 Kraków

Rada Mediów Narodowych powołała Bogdana Wasztyla na dyrektora Oddziału Terenowego TVP w Krakowie – poinformował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
 

 
Rada Mediów Narodowych powołała na stanowiska dwie osoby: Bogdana Wasztyla na dyrektora TVP3 Kraków i Rafała Kotomskiego na szefa TVP3 Warszawa. “Obaj bardzo dobrze zaprezentowali się ze swoimi planami programowymi” – ocenił przewodniczący Rady Krzysztof Czabański. Bogdan Wasztyl pełnił od 2. marca obowiązki dyrektora TVP3 Kraków.
“Staramy się przywrócić czy też odświeżyć, kulturotwórczą rolę telewizji publicznej, bo ona nigdy z tej roli nie zrezygnowała. Nie tylko będzie to widoczne na naszej antenie, ale u nas można obcować z kulturą. W studiu TVP3 Kraków odbywają się spektakle Teatru w Telewizji. W każdy drugi poniedziałek miesiąca zapraszamy mieszkańców Krakowa do studia S2 na spektakl teatralny”mówi Bogdan Wasztyl.
W najbliższy poniedziałek – 11 grudnia będzie to “Kolacja na cztery ręce” Karla Barza. “Tym razem w całości go rejestrujemy, a po Nowym Roku ukaże się na antenie TVP. Chcemy w ten sposób nawiązywać do najlepszych i największych tradycji Telewizji Polskiej i przyciągać tutaj twórców” – zaznaczył dyrektor TVP3 Kraków.
Wasztyl podkreślił, że od strony technologicznej TVP3 Kraków się rozwinie. “Nawet w tak trudnym roku jak rok 2017, kupiliśmy sześć kamer HD, i teraz potrzeba nam już niewiele pieniędzy, by móc stworzyć tu warunki do pełnej produkcji w HD i być drugim po TVP3 Warszawa miejscem, które ma takie możliwości” – dodał.
Jak ocenił, potwierdzeniem wielkiego potencjału ośrodka – sprawności technicznej, warsztatowej oraz fachowości zespołu TVP3 Kraków, był program i całodzienne, rozbudowane emisje na antenę TVP3, podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Bogdan Wasztyl jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, m.in. czterokrotnie tzw. polskiego Pulitzera czyli Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1994, 1997, 2000, 2001). Był wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Radia Kraków S.A. (2016), pełnił funkcję dyrektora i redaktora naczelnego TVP Kraków (2009-2010), redaktorem naczelnym miesięcznika “Dialog-Pheniben” (2006-2008), reporterem i publicystą „Dziennika Polskiego” (1990-2006).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *