Boks: Mariusz Wach – Dillian Whyte w TVP Sport

Polskich kibiców boksu czeka nie lada gratka. Mariusz Wach (35-5, 19 KO) i Dillian Whyte (26-1, 18 KO) skrzyżują rękawice 7 grudnia podczas gali Joshua vs Ruiz Jr II w Arabii Saudyjskiej. Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

 

 

 

 

Do walki Polaka z Brytyjczykiem miało dojść już dwa lata temu, ale wtedy ten drugi wycofał się z powodu urazu. Od tamtego momentu Wach poniósł trzy porażki, m.in. z Jarrellem Millerem i Arturem Szpilką, a Whyte osiągnął status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBC.

Po tymczasowy pas sięgnął 20 lipca 2019 roku, pokonując Oscara Rivasa. Trzy dni wcześniej wpadł jednak na dopingu. Podobne kłopoty miał już w 2012 roku. Tego samego roku Polak boksował z Władimirem Kliczką i również miał pozytywny wynik badania antydopingowego. Został zawieszony na osiem miesięcy.

40-latek zaprezentuje się światu przed jedną z najważniejszych walk roku. Joshua pierwszy pojedynek z Ruizem przegrał przez nokaut. Zapowiada, że odzyska pasy WBO, IBF i WBA.

Karta walk gali Joshua – Ruiz:

Anthony Joshua (22-1) vs Andy Ruiz Jr (33-1)

Aleksander Powietkin (35-2) vs Michael Hunter (18-1)

Dillian Whyte (26-1) vs Mariusz Wach (35-5)

Filip Hrgović (9-0) vs Eric Molina (27-5)

Scott Quigg (35-2-2) vs Jono Carroll (17-1-1)

Transmisja gali w Arabii Saudyjskiej w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Tego samego dnia TVP Sport pokaże też starcie Jermall Charlo – Dennis Hogan z Nowego Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *