Alicja Szemplińska zwyciężczynią „The Voice of Poland” (wideo)

Po kilku tygodniach zmagań, decyzją widzów, 10. edycję „The Voice of Poland” wygrała Alicja Szemplińska z drużyny Barona i Tomsona. W finale Alicja zaśpiewała m.in. bardzo emocjonalny utwór Edyty Górniak „Litania” z jej debiutanckiej płyty „Dotyk” z 1995 roku.

 

 

 

 

Po kilku tygodniach zmagań o zwycięstwo do finału dotarli najlepsi reprezentanci każdej z czterech drużyn. O wygraną w dziesiątej edycji „The Voice of Poland” walczyli: Tadeusz Seibert z drużyny Margaret, Alicja Szemplińska z drużyny Tomsona i Barona, Daria Reczek z drużyny Michała Szpaka oraz Damian Kulej z drużyny Kamila Bednarka.

Zmagania w finale 10. edycji „The Voice of Poland” podzielono na trzy etapy. Najpierw każdy z finalistów zaśpiewał w duecie ze swoim trenerem oraz cover zagranicznego utworu. W drugim etapie troje uczestników walczyło o głosy widzów wykonując kultowe polskie hity. W ostatniej rundzie finałowych zmagań finałowa dwójka zaprezentowała na scenie na żywo swoje debiutanckie single.

 

 

Widzowie zdecydowali, że najpierw grono finalistów opuścił Damian Kuleja z drużyny Kamila Bednarka. W drugim etapie odpadł Tadeusz Seibert, podopieczny Margaret. Finałowa walka o wygraną rozegrała się między Darią Reczek i Alicją Szemplińską.

W głosowaniu widzowie zdecydowali, że zwyciężczynią programu została Alicja Szemplińska.

Jubileuszowa edycja muzycznego show okazała się rekordowa pod względem zgłoszeń. Na castingach stawiło się ponad 2 tys. osób, spośród nich wyłoniono 100, które zaprezentowały się jurorom podczas przesłuchań w ciemno.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *