Cafe Futbol ze Stadionu Śląskiego przed meczem Polska – Włochy

W niedzielę, w ramach trzeciego meczu w Lidze Narodów, reprezentacja Polski podejmie na Stadionie Śląskim kadrę Włoch. Z tego względu scenerią najnowszego odcinka magazynu „Cafe Futbol” będzie właśnie „Kocioł Czarownic”, a w roli gościa wystąpi wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych Marek Koźmiński.

 

 

W czwartek, w swoim drugim meczu w Lidze Narodów, podopieczni Jerzego Brzęczka ulegli na Stadionie Śląskim aktualnym mistrzom Europy Portugalczykom (2:3). W odróżnieniu od pierwszego spotkania w nowo powstałych rozgrywkach przeciw Włochom (1:1), Polacy znacznie obniżyli loty i na tle podopiecznych Fernando Santosa zaprezentowali się bardzo słabo. Szczególnie raziła apatyczność naszych reprezentantów w obronie, a także mała liczba stwarzanych sytuacji podbramkowych, wobec czego spotkanie to do złudzenia przypominało towarzyski mecz z Irlandią (1:1), który 11 września rozegraliśmy we Wrocławiu.

Jeżeli Biało-Czerwoni chcą utrzymać miejsce w Dywizji A, to w kolejnym meczu muszą z pewnością zaprezentować formę z Bolonii, gdzie postawili Włochom trudne warunki i o mały włos udałoby im się wywieźć stamtąd komplet punktów. Stawka niedzielnego spotkania będzie wysoka, gdyż w przypadku zwycięstwa umocnilibyśmy się na drugim miejscu w grupie i to „Azzurri” znaleźli by się „pod ścianą”.

Głównym tematem przed meczem Polska – Włochy będzie dyspozycja Bartosza Bereszyńskiego, który po zderzeniu z jednym z Portugalczyków narzekał na ból oraz zawroty głowy i nie wyszedł już na drugą połowę czwartkowego meczu. Ponadto na problemy zdrowotne narzekają również Grzegorz Krychowiak i Artur Jędrzejczyk, a ze względu na nadmiar żółtych kartek zgrupowanie opuścił już Mateusz Klich. Otwarte pozostaje również pytanie o ustawienie, w jakim wybiegną na murawę Biało-Czerwoni. Czy Brzęczek po raz kolejny postawi na duet Robert Lewandowski – Krzysztof Piątek, czy swoją szansę dostanie Arkadiusz Milik?

Te i inne pytania padną z pewnością w Cafe Futbol, którego gościem będzie Marek Koźmiński.

Prowadzący: Mateusz Borek
Gość: Marek Koźmiński
Eksperci: Roman Kołtoń, Tomasz Hajto

Transmisja Cafe Futbol w niedzielę od godziny 11:00 w Polsacie Sport oraz na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *