Radio ZET zachęca do profilaktyki raka piersi (wideo)

Radio ZET włączyło się w akcję walki z rakiem piersi. Dziennikarki stacji zachęcają do badań profilaktycznych, a w Warszawie kobiety będą mogły bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne.

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Jego główny cele to uświadomienie, jak ważna jest profilaktyka, samokontrola i korzystanie z usług specjalistów, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania.Tego dnia Radio ZET organizuje w Warszawie specjalną strefę bezpłatnych badań w mammobusie, który stanie na pl. Bankowym. Strefa będzie czynna od 10 do 18.

Przez cały dzień stacja będzie zachęcać do wykonania badań mammograficznych. Między 10 a 13 zostanie uruchomiony specjalny telefon 321 321 800, pod którym wszelkich porad związanych z  profilaktyką raka piersi będzie udzielał lekarz specjalista. Akcję  promują spoty w  blokach reklamowych radia. Powstał też film, w którym  dziennikarki  Radia ZET zachęcają kobiety do badań profilaktycznych. Będzie promowany  na stronie radiozet.pl oraz w mediach społecznościowych.

Partnerem akcji jest Ministerstwo Zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *