Cały sezon European Le Mans Series z Robertem Kubicą na żywo w Sportklubie!

18 kwietnia rozpoczyna się nowy sezon European Le Mans Series. Dla kibiców w naszym kraju będzie on wyjątkowy, w barwach Team WRT we wszystkich sześciu rundach wystąpi bowiem Robert Kubica! Wszystkie starty Polaka na żywo w Sportklubie!

 

European Le Mans Series to cykl sześciu czterogodzinnych wyścigów rozgrywanych na legendarnych europejskich torach. W tym roku rywalizacja rozpocznie się oficjalnymi testami w Barcelonie, zaplanowanymi na 13 kwietnia.

Fani ani kierowcy nie będą mieli czasu na odpoczynek, bo już pięć dni później spotkają się na Circuit de Barcelona-Catalunya, aby walczyć o pierwsze punkty w sezonie! Transmisja z wyścigu w Sportklubie w niedzielę 18 kwietnia o godz. 11:00, dzień wcześniej – również na antenie stacji – kwalifikacje. Ich początek o godz. 13:40.

Kibice w Polsce po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć za kierownicą prototypu LMP2 Roberta Kubicę, który podpisał kontrakt z belgijskim Team WRT i będzie jechał samochodem Oreca07 oznaczonym numerem 41. Jego wyścigowymi partnerami będą w tym roku Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Ye Yifei. Pierwszy ma za sobą świetny sezon w Formule 2, a także bardzo dobry występ w debiucie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zakończonym na rewelacyjnej czwartej pozycji.

Deletraz jechał jednak wówczas w klasie LMP1, w LMP2 nie ścigał się dotychczas w oficjalnych zawodach. Z kolei Ye Yifei ma już za sobą nie tylko pierwsze doświadczenia w LMP2, ale i sukcesy. W lutym zwyciężył w czterorundowej serii Asian Le Mans Series, szczególnie dobrze spisując się w obu wyścigach w Dubaju, w których uplasował się na najwyższym stopniu podium.

 

 

– Po raz kolejny udało nam się połączyć talent i młodość z doświadczeniem i stworzyć skład, z którego będziemy mogli być dumni. Jestem przekonany, że dysponujemy obecnie jedną z najsilniejszych drużyn i już nie mogę doczekać się testów w Barcelonie powiedział szef ekipy WRT, Vincent Vosse.

– To, co najbardziej podoba mi się w naszym trio to fakt, że tworzą je kierowcy, z którymi chcieliśmy współpracować już od pewnego czasu i których łączy ogromne zaangażowanie i pasja dodał.

Dla Roberta Kubicy będzie to pierwszy pełny sezon wyścigów długodystansowych. Polak ma za sobą jedynie pojedyncze występy LMP2, m.in. w Rolex 24 na torze w Daytonie, z werwą i optymizmem patrzy jednak na najbliższą przyszłość.

– Bardzo cieszę się z tego, że dołączyłem do Team WRT, co jest nowym rozdziałem w mojej karierze, ale także dużym wyzwaniem dla zespołu. Wierzę, że wspólnie odkryjemy wiele nowych rzeczy i staniemy się realną konkurencją w tej silnej, tworzonej przez bardzo utalentowanych zawodników serii – mówił Robert Kubica tuż po ogłoszeniu swojej decyzji o startach w European Le Mans Series.

Przed Kubicą i wszystkimi pozostałymi zawodnikami w stawce sześć wyczerpujących wyścigów. Sezon rozpocznie się 18 kwietnia w Barcelonie, a zakończy pod koniec października w Portimão. Wszystkie kwalifikacje oraz wyścigi na żywo w Sportklubie.

Plany transmisyjne Sportklubu z European Le Mans Series 2021:

  • 18 kwietnia (godz. 11.00), Circuit de Barcelona-Catalunya, Montmeló
  • 16 maja, Red Bull Ring, Spielberg
  • 6 czerwca, Circuit Paul Ricard, Le Castellet
  • 11 lipca, Autodromo Nazionale di Monza, Monza
  • 19 września, Circuit de Spa-Francorchamps, Spa
  • 24 października, Algarve International Circuit, Portimão

Robert Kubica to niejedyny polski akcent w tegorocznej rywalizacji w European Le Mans Series. W klasie LMP3 wystąpią dwie ekipy znad Wisły, Inter Europol Competition oraz Team Virage. W pierwszej z nich jednym z kierowców będzie Jakub Śmiechowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *