MediaPlatforma Canal+/ Canal+ Polska

Canal+ ze specjalną Telekamerą

W czasie uroczystej gali w Teatrze Polskim wyróżnienie w imieniu stacji odebrała Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce.

 

 

 

 

 

CANAL+ otrzymał wyróżnienie w roku w którym przypada 25-lecie jego obecności w Polsce. W ciągu tego czasu z udziałem CANAL+ powstało wiele filmów i seriali, które wniosły istotny wkład w rozwój rodzimej kinematografii. Łącznie był producentem i koproducentem blisko dwustu produkcji, w tym wielokrotnie nagradzanych na całym świecie dzieł takich jak „Pianista” Romana Polańskiego, „Zimna wojna”, oscarowa „Ida” Pawła Pawlikowskiego czy „Boże Ciało” Jana Komasy – tegoroczny polski kandydat do Oscara, wyróżniony na 76. festiwalu w Wenecji.

Od wielu lat, zgodnie ze światowym trendem, inwestuje również w produkcję seriali pod własnym szyldem. Pierwszy i drugi sezon serialu „Belfer”, „Kruk: Szepty słuchać po zmroku” ,„Nielegalni” i „Żmijowisko” odniosły komercyjny sukces, otwierając drogę kolejnym serialowym inwestycjom. Kilka miesięcy temu swoją premierę miały też międzynarodowe koprodukcje serialowe „Zasada przyjemności” i „Sanktuarium zła”, dzięki którym znakomici polscy aktorzy po raz kolejny zagościli na ekranach europejskiej widowni. Kolejną serialową premierą CANAL+ będą „Mały Zgon” w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz realizowany z wielkim rozmachem „Król” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, na podstawie bestselerowej powieści Szczepana Twardocha.

„Chcę symbolicznie zadedykować tę nagrodę twórcom, którzy nam zaufali i widzom, którzy sprawiają że nasza praca po prostu ma sens…”- powiedziała Małgorzata Seck, odbierając nagrodę dla CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *