Anna Seniuk o swojej roli w Małym Zgonie (wideo)

Mały Zgon to najnowsza produkcja CANAL+. Jedną z głównych ról w serialu gra znakomita Anna Seniuk, która wcieliła się w rolę Teresy, czyli matki głównego bohatera Ryszarda (Piotr Grabowski). Kim jest jej bohaterka, jak pracowało się aktorce z Juliuszem Machulskim?

 

 

 

 

 

Teresa to kobieta o tajemniczej przeszłości. Jest oddaną matka, która chciałaby pokierować życiem syna, ale nie potrafi okazać mu czułości. Niestety topi swoje smutki w kolejnych butelkach koniaku.

 

 

Moja postać w serialu jest dla mnie wyjątkowa i była dla mnie wyzwaniem, bo jeszcze takiej bohaterki nigdy nie grałam. Jest bardzo interesująca i pełna zagadek. Ma też swoje słabości, lubi żyć wesoło no i pali jak smok. Jednak, żeby ją dokładnie poznać, trzeba obejrzeć serial tłumaczy aktorka.

Teresa jest matką Ryszarda, w którego wcielił się Piotr Grabowski. Z aktorem łączy ją nie tylko plan serialu, ale jak się okazuje grają oni razem w Teatrze Narodowym. W jednej ze sztuk grają można by powiedzieć parę.

To jest fantastyczne, bo jednego dnia jestem mamusią Piotra, a drugiego, kiedy jesteśmy w teatrze, Piotr się do mnie zaleca. Także bardzo interesujące doświadczenie. A dla głównego bohatera jestem oddaną mamą, ale ciężko mi jest okazać mu jakiekolwiek uczucia dodała.

Aktorka nie po raz pierwszy pracowała z Juliuszem Machulskim. Było to ich kolejne spotkanie. Mieli okazję pracować nie tylko na planach filmowych, ale także w teatrze telewizji. Jak się pracowało z reżyserem?

Bardzo się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się, że po raz kolejny będę mogła pracować z Panem Juliuszem Machulskim. Jest on profesjonalistą, fachowcem, wie czego chce. Mi zawsze świetnie się z nim pracowało. Pracować z nim to sama przyjemność.

O „Małym Zgonie”

Pierwsza oryginalna produkcja CANAL+, której premiera odbędzie się w 2020 roku. To historia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. Serial zabierze widzów w porywającą, komediowo-kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.

 

 

W głównej roli zobaczymy Piotra Grabowskiego. W pozostałych rolach Annę Seniuk, Katarzynę Herman, Jacka Komana, Karolinę Gorczycę, Mirosława Haniszewskiego, Grzegorza Przybyła, Karolinę Porcari, Julię Wyszyńską, czy Grzegorza Mielczarka. Wśród twórców, poza Juliuszem Machulskim (producent kreatywny i reżyser) znanym z kultowych polskich komedii, jak „Vabank”, „Seksmisja” czy „Kiler”, są Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria), Filip Syczyński (scenariusz i reżyseria) oraz Piotr Domalewski (scenariusz). Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus, natomiast scenografię opracowała Jagna Janicka.

Producentem wykonawczym serialu jest Studio Filmowe ZEBRA.Po „Belfrze”, „KRUKU. Szepty słychać po zmroku”, „Nielegalnych” oraz „Żmijowisku”, „Mały Zgon” to kolejna oryginalna produkcja CANAL+ kręcona w technologii 4K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *