Czerwiec 2017 na kanałach HBO

Królowa Katwe – oparta na faktach, inspirująca opowieść o młodej dziewczynie z biednej afrykańskiej rodziny, która została światowej sławy szachistką. Reżyserką obrazu jest znana z Monsunowego wesela, dwukrotnie nominowana do BAFTY Hinduska Mira Nair (premiera 1 czerwca, HBO)
 
Potwór z Martfű – rozgrywająca się na węgierskiej prowincji, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia mężczyzny, który pod koniec lat 50. został bezpodstawnie oskarżony o seryjne morderstwa. Obraz w realistyczny sposób ukazuje pogrążone w autorytarnym systemie powojenne Węgry (premiera 2 czerwca, HBO)
Chronicznie miejski pełna ironii i czarnego humoru, błyskotliwa komedia o utalentowanym młodym pisarzu, który wraca po dłuższej nieobecności do Nowego Jorku i próbuje odzyskać względy byłej dziewczyny (premiera 3 czerwca, HBO)
Hollarsowie – słodko-gorzka komedia, której tematem przewodnim są skomplikowane relacje rodzinne. Jej głównym bohaterem jest zmagający się z rzeczywistością artysta, który z powodu choroby matki musi wrócić do rodzinnego miasteczka (premiera 4 czerwca, HBO)
Być jak Warren Buffett – nowy dokument HBO pokazujący przemianę ambitnego, uwielbiającego liczby chłopaka z Nebraski w jednego z najbardziej wpływowych biznesmenów na świecie. Złożony portret człowieka, który swoją postawą i inwestycjami przyczynił się do poprawy sytuacji milionów (premiera 7 czerwca, HBO2)
Nasz kochany Damilola – przejmujący dramat o poszukiwaniu winnych śmierci nigeryjskiego dziesięciolatka. W 2000 roku sprawa wstrząsnęła opinią publiczną w Wielkiej Brytanii. Produkcję wyróżniono sześcioma nominacjami do BAFTY (premiera 8 czerwca, HBO)
Nasza piątka – dynamiczna francuska komedia opowiadająca o grupie starych znajomych, którzy postanawiają wynająć wspólnie mieszkanie. Problem jednak w tym, że nie mają na to wystarczających funduszy (premiera 9 czerwca, HBO)
Ostatnia rodzina – obsypana nagrodami, przejmująca koprodukcja HBO Europe o życiu słynnego malarza Zdzisława Beksińskiego i jego rodziny. Genialne kreacje aktorskie Andrzeja Seweryna, Aleksandry Koniecznej oraz Dawida Ogrodnika (premiera 11 czerwca, HBO)
Dziewczyna z Brestu – oparty na faktach dramat o odważnej francuskiej lekarce, która w 2007 roku wypowiedziała wojnę koncernowi farmaceutycznemu i doprowadziła do wycofania z użycia niebezpiecznego leku o nazwie Mediator (premiera 15 czerwca, HBO)
Objazd – trzymające w napięciu, niesztampowe kino noir. Student prawa wchodzi w układ z przestępcą, który oferuje mu pomoc w pozbyciu się znienawidzonego ojczyma (premiera 16 czerwca, HBO)
Efekt wody – porywająca komedia o perypetiach zakochanego Samira, który podąża w ślad za ukochaną na daleką Islandię. Wyróżniona za scenariusz statuetką Cezara, ciepła komedia romantyczna autorstwa wielokrotnie nagradzanego duetu – Sólveig Anspach oraz Jean-Luca Gageta (premiera 17 czerwca, HBO)
Inferno – nagrodzony Oscarem reżyser Ron Howard przedstawia ekranizację bestsellerowej powieści Dana Browna. Tom Hanks w roli znanego naukowca, który próbuje rozwikłać trudną zagadkę i tym samym ocalić ludzkość przed zagładą (premiera 18 czerwca, HBO)
Uwaga: Ten lek może cię zabić – bezkompromisowy dokument mówiący o alarmujących statystykach dotyczących nadużywania opiatów przez Amerykanów. Obraz pokazuje historie zwykłych obywateli, którzy, zupełnie nieświadomi konsekwencji, zaczynają zażywać przypisywane im przez lekarzy silnie uzależniające leki przeciwbólowe i popadają w nałóg (premiera 21 czerwca, HBO2)
Sushi z East Side – ambitna Latynoska zrobi wszystko, żeby spełnić swoje marzenia i udowodnić, że jest prawdziwą mistrzynią sushi. Pełne pozytywnych emocji kino o kobiecej odwadze i determinacji, w którym nie brakuje smakowitych kulinarnych scen (premiera 22 czerwca, HBO)
Marzenie Joy – ciepła komedia familijna, która podejmuje trudny temat radzenia sobie ze stratą bliskiej osoby. Po śmierci matki nieśmiała nastolatka marzy, aby znów trafić do pełnej rodziny. Niespodziewanie jej życzenia stają się rzeczywistością (premiera 24 czerwca, HBO)
T.J. Miller: Pedantycznie śmieszny – program rozrywkowy HBO z udziałem T.J. Millera, popularnego amerykańskiego stand-upera i gwiazdy serialu Dolina Krzemowa. Razem z swoją żoną Kate Miller oraz przyjacielem Nickiem Vatterottem daje popis swoich umiejętności scenicznych na deskach Paramount Theater (premiera 24 czerwca, HBO2)
Jack Reacher: Nigdy nie wracaj – Kolejna odsłona przygód nieustraszonego Jacka Reachera – bohatera cyklu popularnych powieści, których autorem jest brytyjski pisarz Lee Child. W rolę głównego bohatera po raz drugi wciela się zdobywca trzech nominacji do Oscara, niezrównany Tom Cruise (premiera 25 czerwca, HBO)
Sierpniowa mgła – wstrząsający dramat na podstawie opartej na faktach powieści historycznej Roberta Domesa „Nebel in August – Die Lebens Geschichte von Ernst Lossa” o zbuntowanym trzynastolatku, który trafia do nazistowskiego szpitala psychiatrycznego, gdzie realizowany jest program eutanazji (premiera 29 czerwca, HBO)
Seriale:
Graves – Nick Nolte w roli byłego prezydenta USA, który chce naprawić błędy popełnione w trakcie swej prezydentury. Słodko-gorzki serial komediowy, który świetnie wstrzelił się w aktualną sytuację polityczną w USA (premiera 2 czerwca, kolejne odcinki w piątki, HBO3)
Wymiar 404 – niebanalny serial, który eksploruje mroczne zakamarki Internetu i czyhające w nich nieprawdopodobne tematy. To błyskotliwa mieszanka kina akcji, science fiction, komedii oraz horroru. Budzi zachwyt, zaskakuje, a chwilami przyprawia o zawrót głowy (premiera dwóch pierwszych odcinków 22 czerwca, HBO3)
Bez zobowiązań III – kolejny sezon szczerego i bezpretensjonalnego serialu o perypetiach rozwódki, która razem z nastoletnią córką wprowadza się do domu swojego młodszego brata, niepoprawnego lekkoducha. Masa ironii i ciętego humoru (premiera 30 czerwca, HBO3)

Jedna myśl na temat “Czerwiec 2017 na kanałach HBO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *