MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Czwartkowe filmy w iTVN Extra

Fanów natury iTVN Extra zaprasza przed telewizory na przepiękne dokumenty, które pokażemy w czwartkowe wieczory. Wybierzemy się m.in. do parku Narodowego Grassland, na Svalbard, poznamy historię Greenpeace i sprawdzimy, czy podróżowanie bez zanieczyszczania powietrza jest możliwe. iTVN Extra zachce do oglądania o godzinie 19.10 (CET – Berlin, Paryż), 19.10 (CDT – Chicago), 20.10 (EDT – Nowy Jork).

 

W pierwszy czwartek czerwca pokażemy Państwu fascynujący film dokumentalny ukazujący środowisko Parku Narodowego Grasslands w Kanadzie. Utworzony w 1981 roku, pełen jest wielu gatunków roślin oraz zwierząt. Fauna i flora tego miejsca jest niezwykle zróżnicowana, a także unikalna. Na terenie tego rezerwatu przyrody swój dom mają między innymi kojoty, sowy, niedźwiedzie brunatne czy grzechotniki. W filmie „Grasslands” obejrzymy te zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu.

Tydzień później zapraszamy na „Zieloną wyprawę”. Ekipa francuskich dziennikarzy decyduje się podjąć szalone wyzwanie i sprawdzić, czy podróżowanie bez zanieczyszczania powietrza jest możliwe. Ich celem jest odzyskanie zużytej podczas lotu emisji CO2 i sprawdzenie, jak wpływa to na ekologię. Podczas zielonej wycieczki mamy możliwość nauczyć się prostych rozwiązań, które pomogą nam codziennie dbać o środowisko.

Z kolei 21 czerwca nie mogą Państwo przegapić „Historii Greenpeace”. Stworzenie tej organizacji było wielkim sukcesem XX wieku. Na początku, w 1971 roku, była to mała grupa aktywistów, która walczyła o zielony i spokojny świat. Z czasem Greenpeace zmienił mentalność ludzi i wpłynął na politykę międzynarodową. Szokujące materiały archiwalne pozwalają nam bezpośrednio zobaczyć działanie aktywistów. Mając pewną strategię, przyciągają uwagę ludzi, ryzykują więzieniem, a nawet śmiercią.

A w ostatni czwartek czerwca wyświetlimy „Wyprawę na Svalbard”. Biolog-naukowiec Jean-Michel Bichain wraz ze swoimi uczniami prowadzi ekspedycję na terytorium Spitsbergen. W ciągu trzech tygodni zbierają informację na temat sytuacji w Arktyce. Jej ekosystem znajduje się w stanie krytycznym. Flora i fauna szybko się zmieniła w ciągu 25-50 lat. W trakcie podróży ekipa walczy z chłodem. Wbrew wszystkim przeciwnościom szukają prawdziwych odpowiedzi. W tych ekstremalnym klimacie potrzebują odwagi i siły, aby przeżyć ciężkie noce polarne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *