Internet & Gry

Daniel Maikowski szefem działu technologicznego i zastępcą redaktora naczelnego Next.Gazeta.pl

Od 10 stycznia br. Daniel Maikowski łączy funkcje szefa działu technologicznego i zastępcy Rafała Hirscha, redaktora naczelnego serwisu biznesowo-technologicznego Next.Gazeta.pl. W ramach nowych obowiązków odpowiada za treści technologiczne – artykuły, testy i porady, publikowane na Next.Gazeta.pl oraz za organizację pracy całej redakcji.
 

 
– Next.Gazeta.pl dynamicznie się rozwija i rozszerza pole swojej działalności, m.in. o organizację konferencji i eventów. To skłoniło nas do powołania nowej funkcji. Część obowiązków Rafała Hirscha przejmie Daniel Maikowski, który jest doświadczonym dziennikarzem i świetnym organizatorem – mówi Magdalena Biednik, szef biznesu Next.Gazeta.pl.
Daniel Maikowski jest związany z serwisem Next.Gazeta.pl od jego startu w 2016 roku. Wcześniej pracował jako wydawca i dziennikarz w serwisach Gazetaprawna.pl oraz Forsal.pl. Specjalizuje się w tematyce nowych technologii, internetu, gier wideo oraz mediów. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.
Na stanowisku szefa działu technologicznego Daniel Maikowski zastąpił Kamila Mizerę, który w styczniu dołączył do zespołu XSolve na stanowisku Content Editor-in-Chief.
– Kamil nie tylko zbudował silny serwis technologiczny, który w przystępny sposób tłumaczy zawiłości technologiczne naszym użytkownikom, ale stworzył także niezwykle zgrany i silny zespół autorski. Daniel Maikowski był jego prawą ręką, więc ta sukcesja w zespole jest naturalna – mówi Magdalena Biednik.
Według badania Gemius PBI w grudniu 2018 r. serwis Next.Gazeta.pl odwiedziło prawie 2 mln użytkowników (RU), którzy wykonali 18,8 mln odsłon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *