Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Druga runda European Le Mans Series na żywo w Sportklubie!

Po wybornym debiucie w European Le Mans Series i zwycięstwie na torze w Barcelonie, przed Robertem Kubicą i jego teamem WRT kolejny trudny egzamin – start na Red Bull Ringu. Kwalifikacje oraz wyścig w Spielbergu 15 i 16 maja na żywo w Sportklubie!

 

Do pierwszego wyścigu sezonu zarówno WRT, jak i sam Robert Kubica przystępowali jako debiutanci w European Le Mans Series. W Katalonii świetna jazda Louisa Delétraza dała jednak belgijskiej ekipie dużą przewagę nad rywalami, a solidna postawa Ye Yifei’a oraz Kubicy zaowocowała miejscem na najwyższym stopniu podium.

W najbliższy weekend w Spielbergu runda numer dwa, w której WRT powtórzyć wynik niemal sprzed miesiąca będzie bardzo trudno. Dostrzega to sam Robert Kubica, który w jednym z wywiadów powiedział: – Dużym ułatwieniem w Barcelonie było dla nas to, że przed wyścigiem mieliśmy dwa razy testy na tym torze. Teraz czeka nas Red Bull Ring i i nie będzie już tak łatwo. Są trzy-cztery ekipy, które mają mocny skład i doświadczenie.

Polak i jego wyścigowi partnerzy nie składają jednak broni i do Spielberga jadą obronić pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej. Odpowiedź na to, w jakiej są dyspozycji na pewno dadzą już sobotnie kwalifikacje – na żywo w Sportklubie od godz. 14:50. Będą one jednak ledwie preludium przed daniem głównym, wyścigiem, który w Sportklubie kibice obejrzą w niedzielę od godz. 10:40. Sam wyścig poprzedzi dwudziestominutowe wprowadzenie, a po ostatnim okrążeniu fanów czeka jeszcze półgodzinne podsumowanie, m.in. z ceremonią medalową we wszystkich trzech klasach.

Poza Kubicą w weekend na Red Bull Ringu powinniśmy zobaczyć jeszcze kilka innych polskich akcentów – w klasie LMP3 o miejsce na podium powalczy polski team, Inter Europol Competition, który w Barcelonie zajął trzecie miejsce. Druga ekipa występująca w serii pod tą samą nazwą, z Mateuszem Kaprzykiem w składzie, uplasowała się w Katalonii na ósmej pozycji, a tuż przed nią rywalizację zakończył kolejny polski zespół, Team Virage.

Na Red Bull Ringu polskich akcentów z pewnością nie zabraknie, dlatego warto włączyć Sportklub, żeby zobaczyć jak Biało-Czerwoni spiszą się w sercu Styrii!

Plany transmisyjne Sportklubu z European Le Mans Series w Spielbergu:

kwalifikacje – sobota 15 maja, godz. 14:50 (na żywo)

wyścig – niedziela 16 maja, godz. 10:40 (na żywo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *