Dwanaście godzin z boksem! Finał Briedis vs. Dorticos w TVP Sport

Tego jeszcze nie było – 26 i 27 września czeka na kibiców dwanaście godzin boksu z rzędu! Zaczniemy od gali w Częstochowie (Robert Parzęczewski vs. Szerzod Chusanow), potem przeniesiemy się do Monachium (Mairis Briedis vs. Yuniel Dorticos), a na deser USA i Uncasville (bracia Jermell i Jermall Charlo). Wszystko w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

 

O 17:45 i gali Tymex Boxing Night #13. W Częstochowie w walce wieczoru Robert Parzęczewski skrzyżuje rękawice z Szerzodem Chusanowem, a w ringu zobaczymy jeszcze m.in. Laurę Grzyb, Łukasza Wierzbickiego, Sebastiana Ślusarczyka oraz Michała Leśniaka.

O 23:05 przeniesiemy się do Monachium, gdzie w finale turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej Mairis Briedis zmierzy się z Yunielem Dorticosem. Stawką pojedynku będzie pas IBF.

W pamiętnych półfinałach Briedis w skandalicznych okolicznościach pokonał Krzysztofa Głowackiego, z kolei Dorticos brutalnie znokautował Andrew Tabitiego. Po finałowym boju odtworzymy starcie Roberta Talarka, który w Monachium rywalizować będzie z Denisem Radovanem.

Na deser o 1:00 w nocy przeniesiemy się do Uncasville, gdzie zobaczymy aż pięć mistrzowskich pojedynków! W rolach głównych wystąpią bracia Charlo – Jermell zmierzy się z Jeisonem Rosario, a w stawce będą trzy mistrzowskie pasy federacji WBC, IBF i WBA w wadze super półśredniej, z kolei Jermall wniesie do ringu pas WBC w wadze średniej, a jego rywalem będzie Siergiej Derewianczenko.

Wcześniej kibice zobaczą jeszcze trzy mistrzowskie walki. Czempion WBO w wadze koguciej Johnriel Casimero zmierzy się z Dukem Micahem, mistrz WBA w wadze super koguciej Brandon Figueroa rywalizować będzie z Damienem Vazquezem, a o wakujący tytuł WBC w wadze super koguciej powalczą Luis Nery i Aaron Alameda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *