Dysk SSD ADATA SU750 – niedrogi sposób na upgrade komputera

ADATA wprowadza do swojej oferty nowy nośnik SSD z serii Ultimate – model SU750, który oferuje świetny stosunek ceny do pojemności. Powinien on zainteresować przede wszystkim użytkowników modernizujących starszy komputer lub laptopa z dyskiem HDD.

 

Model SU750 wykorzystuje sprawdzone pamięci 3D TLC NAND (Triple Level Cell), które oferują korzystniejszy stosunek ceny do pojemności oraz wyższą wydajność i wytrzymałość w porównaniu do układów 2D NAND.

ADATA SU750, dzięki wykorzystaniu technologii SLC Cache, osiąga prędkość do 550/520 MB/s podczas odczytu i zapisu danych oraz do 65 000/75 000 IOPS dla losowych operacji wejścia i wyjścia. Współczynnik MTBF (Mean Time Between Failures) wynosi w przypadku tego modelu 2 mln godzin.

Obsługa technologii LDPC ECC umożliwia wykrywanie i naprawę błędów, mogących powstać podczas kopiowania danych. Poprawia to integralność danych oraz wydłuża żywotność samego nośnika. Dodatkowo każdy użytkownik dysku SU750 otrzymuje bezpłatne dedykowane oprogramowanie, umożliwiające łatwe i wygodne przeniesienie systemu lub danych ze starego dysku na nowy.

2,5-calowa obudowa modelu SU750 ma 7 mm grubości, dlatego jest kompatybilna z ultrabookami, notebookami, komputerami stacjonarnymi i konsolami. Nośnik może pracować w temperaturach od 0 °C do 70 °C i jest odporny na wstrząsy o sile 1500 G/0,5 ms.

W sprzedaży pojawią się warianty o pojemnościach 256 GB, 512 GB oraz 1 TB. Sugerowana cena producenta dla wersji 256 GB to 169 zł. Dyski ADATA SU750 zostaną objęte 3-letnią gwarancją bez limitu zapisanych danych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *