„Efekt Domina” od 24 lutego na antenie TVN!

Dominika Kulczyk, jedyna polska filantropka, która poprzez osobiste zaangażowanie realizuje programy pomocowe na całym świecie, w szóstej serii autorskiego cyklu dokumentalnego „Efekt Domina” dociera do potrzebujących w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Na miejscu pomaga rozwiązywać problemy lokalnych społeczności, troszczy się o lepsze dzieciństwo, zapewnia dostęp do edukacji i opieki medycznej, ale przede wszystkim upomina się o wolność.

 

– To przerażające i niedopuszczalne, że w XXI wieku wciąż żyje 40 milionów niewolników,
w tym 10 milionów to
dzieci. Wobec obojętności świata problem ten narasta. Dlatego wspólnym mianownikiem działań Kulczyk Foundation ukazanych w szóstej serii „Efektu Domina” jest chęć przywrócenia najmłodszym utraconego dzieciństwa – mówi Dominika Kulczyk.

W nowej serii „Efektu Domina” zabierzemy widzów do Ghany. To kraj, w którym życie dzieci kosztuje kilkadziesiąt dolarów. Czasami nawet pięciolatki są sprzedawane przez rodziców. Kupcami są m.in. rybacy znad jeziora Wolta, którzy zmuszają je do pracy przy połowach w warunkach zagrażających życiu. Wsparcie Kulczyk Foundation dla Partners in Community Development (PACODEP) umożliwiło uratowanie już ponad 20 osób!

Problem handlu ludźmi na ogromną skalę dotyczy również Nepalu. Tamtejsze dzieci są kupowane, porywane i wywożone do sąsiednich państw, gdzie często żyją w nieludzkich warunkach, zmuszane do prostytucji lub pracy ponad siły. Fundacja Dominiki Kulczyk wsparła działającą na granicy nepalsko-indyjskiej organizację 3 Angels Nepal. Jej pracownicy każdego roku zapewniają setkom uratowanych bezpieczne schronienie. Z kamerą docieramy też do Lesotho, kraju nazywanego podniebnym królestwem, gdyż całe leży na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Niestety dla żyjących tam dzieci to nie jest raj – prawie co piąte jest sierotą. Rodziców tracą bardzo często wskutek epidemii HIV/AIDS.

Dominika Kulczyk dociera także do dzieci w slumsach stolicy Kenii, dając im nadzieję na lepszą przyszłość. Na Sumbie – indonezyjskiej wyspie zmagającej się od lat z malarią – pomaga zapewnić potrzebującym dostęp do opieki medycznej. W tym celu udaje się również do odległych zakątków Namibii.

Emisja programu już od 24 lutego na antenie TVN! W każdą niedzielę o godz. 11.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *