DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

Eko weekend w TVP Kobieta

Kolejny już raz TVP Kobieta włącza się w międzynarodową akcję „Sprzątanie świata”, odbywającą się corocznie w trzeci weekend września. W związku z tym wydarzeniem stacja przygotowała wyjątkową ofertę programową poświęconą tematyce ochrony środowiska naturalnego, która zawiera takie pozycje jak m.in.: „Największe cuda natury” czy „Home – S.O.S. Ziemia!”.

 

Podczas eko weekendu TVP Kobieta proponuje programy, które doskonale wpisują się w ideę budowania świadomości ekologicznej. Widzki i widzowie TVP Kobieta, już od piątku będą mieli okazję podziwiać „Największe cuda natury”. To spektakularna seria dokumentów ukazująca piękno przyrody świata, na którą składają się m.in.: góry, wulkany, lodowce, rzeki, pustynie i wybrzeża. Dokument prezentuje miejsca uwielbiane przez podróżników, takie jak: afrykańska sawanna, aktywne wulkany, Wielka Rafa Koralowa, bujne lasy Chorwacji, zapierające dech w piersiach wodospady oraz słynny Wielki Kanion w Ameryce. Każdy odcinek to wyrafinowany obraz piękna natury, nie tylko dla miłośników przyrody. Emisja od piątku (16 września) do poniedziałku (19 września) o godz. 6:30, a także w sobotę o godz. 8:30 oraz niedzielę o godz. 10:50.

Przez cały weekend repertuar TVP Kobieta będzie obfitował w audycje proekologiczne o charakterze edukacyjnym i poradnikowym. Wśród pozycji wartych uwagi znajdą się specjalne odcinki produkcji własnych: „Pięknie przyprawiona” z propozycją kuchni zero waste (piątek, godz.17:20) oraz wykorzystania mrożonek (niedziela, godz. 10:30), a także „Kwiaty na warsztat” (piątek, godz. 17:35 oraz 17.09, godz. 15:10) czy „Ziołowa apteka”.

W niedzielę o godz. 17:30 widzowie będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowy film dokumentalny „Home – S.O.S. Ziemia!”, który zabierze ich w podróż przez wszystkie kontynenty, by zwrócić uwagę na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego na całym świecie.

 

 

W ramach kampanii TVP Kobieta stworzyła plakat promujący ideę dbania o środowisko (załączony do informacji), w tym o czystość planety! Od małych kroków zaczyna się wielka zmiana, fascynująca droga do zdrowszej, czystszej planety. Znajdź czas, by spojrzeć na losy Ziemi i razem z TVP Kobieta zadbaj o to, co naprawdę ważne!

 

Foto: TVP Kobieta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *