DVB-TMediaZapowiedzi TV

Wanda Kwietniewska w „Lombardzie. Życie pod zastaw”

W piątek 23 września o godz. 19.00 TV Puls wyemituje 559. odcinek serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, w którym wystąpi gość specjalny – Wanda Kwietniewska z zespołu Wanda i Banda. Będzie wzruszająco, emocjonująco i… muzycznie!

 

Wanda i Banda obchodzi w przyszłym roku 40-lecie istnienia – a dokładnie w sylwestra (tego dnia, w nocy z 1982 na 1983 Radiowa Trójka wyemitowała utwór „Fabryka Marzeń”, od którego wszystko się zaczęło). Zespół nie tylko nie zwalnia tempa, ale intensywnie koncertuje. Wanda Kwietniewska znalazła też chwilę, aby odwiedzić najsłynniejszy w Polsce serialowy lombard. O czym będzie odcinek z udziałem Artystki?

Właściciel tytułowego lombardu, Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) szykuje się do wielkiego wydarzenia – chce godnie uczcić swoje i Beaty (Małgorzata Szeptycka) perłowe gody. Przygotowywana uroczystość ma być niespodzianką dla Beaty. Praca wre, jednak Kazimierzowi brakuje wielkiego efektu, punktu kulminacyjnego tego szczególnego dnia. Tymczasem Fundacja zbierająca fundusze dla chorych na mukowiscydozę bliźniaczek pozyskała gwiazdę – Wandę Kwietniewską z zespołu Wanda i Banda. Jedną z atrakcji, którą można wylicytować w ramach zbiórki, jest jej prywatny koncert. Kazimierz stwierdza, że to będzie znakomita niespodzianka dla Beaty – wielkiej fanki Zespołu, i angażuje się w licytację.

O Zespole

Zespół Banda & Wanda założyła w listopadzie 1982 Wanda Kwietniewska. Była nie tylko wokalistką grupy, ale również kompozytorką i autorką tekstów, a także jedyną w tamtych czasach liderką rockowego zespołu. Debiutancki album, zatytułowany „Banda i Wanda”, został wydany w 1984. Zawierał takie przeboje jak „Hi-Fi” czy „Nie będę Julią”. Rok później ukazała się płyta „Mamy czas”, a zespół nagrał także 9 piosenek do popularnego serialu „Siedem życzeń”, występując również w dwóch odcinkach tej produkcji. W 1986 Wanda Kwietniewska rozwiązała zespół i pod koniec lat 80. rozpoczęła solową karierę. W 1990 na rynku pojawił się jej debiutancki album solowy, „Własna California”. W 1993 wydała album „Same szały”, jeden wolny, będący kompilacją jej solowych nagrań oraz utworów Bandy i Wandy. W 2000 zespół Wanda & Banda wznowił działalność i od tego czasu regularnie koncertuje i rozwija się artystycznie. Od 29 października 2007 Wanda Kwietniewska prowadziła muzyczny program „Singa Dinga” emitowany w TV Puls a w 2008 z okazji 25-lecia zespołu wydała album „Z miłości do strun”. Obecnie wraz z zespołem przygotowuje się do obchodów jubileuszu 40-lecia działalności scenicznej, grając koncerty na największych polskich scenach takich jak Męskie Granie czy Sun Festival. Prywatnie – ogromna miłośniczka psów, siatkówki, podróży (zwiedziła m.in. Japonię) oraz naszych pięknych polskich Mazur, gdzie znalazła swoją bezpieczną przystań.

O Serialu

„Lombard. Życie pod zastaw” to hitowa produkcja Telewizji Puls i Studia A ze Zbigniewem Buczkowskim w głównej roli. Serial cieszy się ogromną popularnością – otrzymał od widzów trzy Telekamery „Tele Tygodnia”, których zwieńczeniem jest prestiżowa Złota Telekamera, oraz Jubileuszową Telekamerę na 25-lecie Plebiscytu, w kategorii „najlepszy serial fabularno-dokumentalny”.

W serialu regularnie pojawiają się znani goście – do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Zenek Martyniuk, Katarzyna Pakosińska, Paweł Nastula, Radek Liszewski z zespołu „Weekend”, Michał Wiśniewski, Aleksander Doba czy Bartek Marszałek.

Uzupełnieniem serialu są jego profile w social media na: Instagramie, TikToku, YouTube i Facebooku.

Premiery odcinków „Lombardu” w TV Puls od poniedziałku do piątku o 19.00, powtórki o 18.00 oraz podczas sobotnich maratonów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *