Eliminacja Ligi Mistrzyń: Czarni Sosnowiec – Ferencvaros w TVP2 i TVP Sport

Najlepszy zespół poprzedniego sezonu Ekstraligi zaczyna walkę o fazę grupową Ligi Mistrzyń 2021/22. W pierwszym spotkaniu zagra u siebie z węgierskim zespołem.

Na pewno w tym sezonie piłkarski mistrz Polski nie zagra w Champions League. Teraz mistrzynie kraju zaczynają walkę o fazę grupową Ligi Mistrzyń. Przed Czarnymi Sosnowiec trudne zadanie.

UEFA dokonała przed tą edycją reformy rozgrywek. Faza grupowa, z udziałem 16 drużyn, zostanie rozegrana po raz pierwszy. Ale to dopiero od października. W sierpniu i wrześniu będą rozgrywane mecze kwalifikacyjne.

Eliminacje będą składać się z dwóch etapów. W pierwszym zostaną rozegrane miniturnieje. Jeden z nich zostanie przeprowadzony właśnie w Sosnowcu. Zespół gospodyń w półfinale zmierzy się z mistrzem Węgier – Ferencvarosem. O której początek meczu? Zacznie się o godzinie 20:30 we wtorek 17 sierpnia.

Zespół ze Śląska po dublecie w ostatnim sezonie opuściły Paulina Zawiślak, Lilyana Kostova oraz Weronika Zawistowska. Za nie sprowadzono m.in. Sandę Maleseiv z ligi hiszpańskiej czy Nicole Zając.

W razie zwycięstwa we wtorek mistrzynie Polski zagrają o awans do drugiej rundy eliminacji z albańskim KFF Vllaznia Shkoder. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 20 sierpnia.

Dzień później zostanie przeprowadzone losowanie. 11 najlepszych ekip miniturniejów oraz trzech innych mistrzyń zostanie podzielonych na siedem par. Zwycięzcy dwumeczów wywalczą awans do fazy grupowej.

Eliminacje Ligi Mistrzyń, Czarni Sosnowiec – Ferencvaros. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: wtorek, 17 sierpnia o godzinie 20:30

Transmisja: 18:55 TVP 2, TVPSPORT.PL,  aplikacja mobilnaSmart TV, w TVP Sport studio w przerwie i po meczu

Kto skomentuje: Michał Zawacki, Joanna Tokarska

Prowadzący studio: Tomasz Jasina

Reporterka: Agata Bachanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *