Sport w TVTVP

Eliminacje ME U21: Niemcy – Polska w TVP Sport

Eliminacje mistrzostw Europy do lat 21 nie zaczęły się idealnie dla reprezentacji Polski. W listopadzie młodzieżówka rozegra kolejne dwa spotkania. W pierwszym czeka ją najtrudniejszy wyjazd i starcie z zespołem, który sięgnął w czerwcu po tytuł w MME.

 

To będzie piątek z naszymi dwiema najważniejszymi reprezentacjami w męskiej piłce. Seniorska drużyna będzie mogła zapewnić sobie po wyjazdowym spotkaniu z Andorą co najmniej grę w barażach eliminacji mistrzostw świata. Na papierze dużo trudniejsze zadanie czeka młodzieżówkę.

Piłkarze Macieja Stolarczyka rozegrali już cztery mecze w grupie B, zdobywając w nich siedem punktów. Zgodnie z planem wygrali z Łotwą 2:0 i San Marino 3:0. Niestety również przegrali w Lublinie z Izraelem 1:2 oraz zremisowali z Węgrami 2:2, tracąc drugą bramkę w 95. minucie.

Przez to zajmują w tabeli trzecie miejsce. Awans do turnieju głównego wywalczą zwycięzcy grup oraz najlepsza ekipa z drugich pozycji. Pozostałe drużyny z tych lokat zagrają w barażach.

O poprawę sytuacji będzie trudno w najbliższej kolejce. Reprezentację Polski czeka najtrudniejszy wyjazd w tych eliminacjach. Rywalem będą Niemcy, którzy w tej kategorii wiekowej sięgali po mistrzostwo Europy w tym roku oraz przed czterema laty. W 2019 zajęli drugie miejsce. Oczywiście w innym składzie osobowym.

Gospodarzy od września prowadzi Antonio Di Salvo, który zastąpił Stefana Kuntza (został selekcjonerem dorosłej reprezentacji Turcji). Pod jego wodzą wygrali już z Izraelem 3:2 i Węgrami 5:1. Najbardziej znanym piłkarzem powołanym na listopadowe spotkania el. MME jest wielki talent z Borussii Dortmund, zaledwie 16-letni Youssoufa Moukoko. Jest też jeden z najlepszych strzelców tego sezonu Bundesligi Jonathan Burkardt z FSV Mainz.

Stolarczyk tym razem nie będzie mógł skorzystać m.in. z Michała Karbownika oraz Dennisa Jastrzembskiego z Herthy. Są za to zawodnicy już z debiutem w dorosłej reprezentacji, którzy jednak mogą później opuścić kolegów i dołączyć do kadry Paulo Sousy na potyczkę z Węgrami w el. MŚ.

Kacper Kozłowski, Jakub Kamiński i Nicola Zalewski będą mogli zagrać z Niemcami. Dopiero potem się okaże, czy podobnie będzie we wtorek 16 listopada przeciwko Łotwie w Krakowie.

Niemcy – Polska. Mecz reprezentacji U21 w eliminacjach mistrzostw Europy. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: piątek, 12 listopada o godzinie 18:15

Transmisja: 17:05 TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV, od 18:10 w TVP Sport

Komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Kazimierz Węgrzyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *