MediaZapowiedzi TV

“Elity z wybrzeża – nowy komediowy projekt specjalny w HBO GO

Elity z wybrzeża to projekt komediowy HBO o społecznym dystansowaniu się i jego konsekwencjach z udziałem Bette Midler, Kaitlyn Dever, Dana Levy’ego, Sarah Paulson i Issy Rae. Premiera produkcji odbędzie się 13 września w HBO GO.

 

Ta nietypowa komedia HBO w satyryczny sposób przedstawia współczesne historie bohaterów utrzymujących dystans społeczny, którzy mają swoje lepsze i gorsze chwile, borykając jednocześnie z kwestiami dotyczącymi polityki, kultury czy pandemii samej w sobie. Produkcja Elity z wybrzeża (Coastal Elites) skupia się na pięciu różnych i pełnych pasji punkach widzenia osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Kiedy zamknięcie się w domu zmusza bohaterów do radzenia sobie w izolacji, każde z nich reaguje frustracją, wesołością czy introspekcją.

W projekcie występują: Bette Midler (wyróżniona dwoma nominacjami do Oscara i trzema Złotymi Globami, m.in. za film Dla naszych chłopców), Kaitlyn Dever (nominowana do Złotego Globu za Niewiarygodne), Dan Levy (nominowany do nagrody Emmy za Schitt’s Creek), Sarah Paulson (nagrodzona Emmy i Złotym Globem za American Crime Story) i Issa Rae (nominowana do nagrody Emmy i Złotego Globu za serial HBO Niepewne).

Miriam Nessler (Bette Midler) jest nauczycielką z wieloletnim stażem w szkołach publicznych w Nowym Jorku, która kocha swoich uczniów, New York Timesa i teatr. Poznajemy ją, kiedy znajduje się w areszcie policyjnym.

Sharynn Tarrows (Kaitlyn Dever) jest młodą pielęgniarką z Wyoming, która przylatuje do Nowego Jorku, by pracować jako wolontariuszka w szpitalu u szczytu kryzysu związanego z COVID-19.

Mark Hesterman (Dan Levy) jest młodym aktorem z West Hollywood, który będąc u szczytu swojej kariery, ale i osobistego stresu, prowadzi wideo rozmowy ze swoim terapeutą.

Clarissa Montgomery (Sarah Paulson) to osobowość internetowa, youtuberka, która właśnie kręci 28. odcinek swoich ‘Mindful Meditations’. Ma nadzieję w ten sposób uspokoić, zainspirować i uzdrowić swoich fanów.

Callie Josephson (Issa Rae) jest filantropką, która dzięki sieci swoich kontaktów pnie się na najwyższe szczeble władzy.

 

 

Projekt Elity z wybrzeża pierwotnie został stworzony dla Public Theatre w Nowym Jorku. Na początku pandemii przeniesiony został jednak ze sceny na mały ekran i ewoluował w czasie rzeczywistym, gdy rozwijały się bezprecedensowe wydarzenia 2020 roku. Zdjęcia zrealizowano na początku lata, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi kwarantanny.

Autorem scenariusza jest dramaturg i scenarzysta Paul Rudnick (Żony ze Stepford), a za reżyserię odpowiada Jay Roach (film HBO Zmiana w grze). Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Paul Rudnick, Jay Roach, Jeffrey Seller, Flody Suarez, Scott Chaloff oraz Michelle Graham.

Premiera projektu HBO Elity z wybrzeża (Coastal Elites) odbędzie się w serwisie HBO GO 13 września, równolegle z amerykańską premierą, czyli nad ranem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *