Emitel S.A najlepszy wśród podobnych spółek

Emitel S.A zdobył w badaniu aż 80 punktów przy średniej 48 punktów i oprócz zwycięstwa w grupie spółek porównywalnych, znalazł się w czołówce 10% z ponad 170 badanych firm europejskich.
 

 
Prowadzone od dziewięciu lat badania GRESB analizują przedsiębiorstwa infrastrukturalne pod kątem działań ESG – środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego.
Emitel S.A brał udział w badaniu trzeci rok z rzędu. W tym roku spółka poprawiła swój wynik o 9 punktów, z 71 na 80  i zajęła pierwsze miejsce wśród spółek nadawczych  oraz 15 wśród wszystkich 173 firm zbadanych na świecie.
„Nasz wynik jest dowodem na to, że Emitel S.A nieustannie poprawia swoje standardy w zakresie ESG. Realizujemy liczne projekty z zakresu ochrony środowiska, a przygotowując nasze inwestycje przestrzegamy wszelkich norm ochrony środowiska”mówił Aleksander Skołożyński członek zarządu Emitel S.A ds. finansów
Badanie GRESB jest niezależnym badaniem zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju firm, w które inwestują amerykańskie fundusze inwestycyjne. ESG jest jednym z najważniejszych w Stanach Zjednoczonych  wskaźników branch pod uwagę przy przyznawaniu środków z fuduszy emerytalnych funduszom inwestycyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *