Kolejne doniesienie w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Ogólnopolski Komitet  Obrony przed Sektami i Przemocą złoży dziś doniesienie do Prokuratura Generalnego w sprawie znieważenia Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR.
 

 
Komitet wskazuje w swoim piśmie, że dopuścili się tego były wicepremier Kanady Thomas Lukaszuk oraz portal Wirtualna Polska. Kanadyjski polityk określił o. Tadeusza Rydzyka CSsR mianem homofoba i antysemity.
Z kolei portal Wirtualna Polska – jak czytamy w zawiadomieniu do prokuratora – w artykule „Gwiazdorska wyprawa ojca Rydzyka po Kanadzie” szydzi z Dyrektora  Radia  Maryja.
– Nie może być tak, że ojciec Rydzyk, wielki Polak, wielki patriota jest znieważany i to jeszcze w dodatku w Kanadzie, gdzie został bardzo ładnie przyjęty, pięknie przywitany przez Polonię i miejscowego księdza biskupa. Nagle były wicepremier Kanady obraża o. Tadeusza Rydzyka, używając nieprawdziwych i niesprawdzonych słów. Jest jeszcze sprawa Wirtualnej polski. Niedawno o. Tadeusz Rydzyk wygrał z Wirtualną Polską, która musiała przeprosić Dyrektora Radia Maryja Odnosi się takie wrażenie, że ten artykuł na Wirtualnej Polsce to jest jak gdyby zemsta za to, że o. Tadeusz Rydzyk wygrał w sądzie. Ten artykuł jest paskudny. Wirtualna Polska manipuluje w nim, szydzi z Dyrektora Radia Maryja i obraża go – mówi Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu  Obrony przed Sektami i Przemocą.
W lipcu sąd zdecydował, że Wirtualna Polska musi przeprosić o. Tadeusza Rydzyka za nieprawdziwe informacje jakoby założyciel Radia Maryja posiadał miliony złotych.

3 thoughts on “Kolejne doniesienie w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR

 • 25 września 2018 o 09:38
  Permalink

  no i bardzo dobrze że się tym zajmą, nie można nikogo tak znieważać !

  Odpowiedz
 • 25 września 2018 o 19:00
  Permalink

  I bardzo dobrze, bo za świadome mówienie kłamstw trzeba ścigać, choć w tym przypadku, w związku z tym, że to polityk kanadyjski będzie to bardzo trudne.

  Odpowiedz
 • 25 września 2018 o 21:31
  Permalink

  Za pomówienia są paragrafy, dlatego bardzo dobrze, że ta sprawa została nagłośniona i zgłoszona tam gdzie trzeba.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *