Ericsson zdobywa kontrakt na komercyjną sieć 5G dla koreańskiego operatora KT

Operator KT (dawniej Korea Telecom) wybrał firmę Ericsson do budowy komercyjnej sieci 5G, która umożliwi uruchomienie usług na terytorium całej Korei już na początku kwietnia 2019 roku.

 

 • Komercyjne uruchomienie usług 5G w całym kraju zaplanowano na początek kwietnia 2019 roku
 • Początkowo będą mogli korzystać z nich abonenci korzystający z szerokopasmowego Internetu
 • Analizowane będą możliwości wykorzystania IoT oraz Industry 4.0 – na szczeblu krajowym oraz globalnym

Koreańscy operatorzy połączyli siły, by zdążyć z uruchomieniem pierwszych, komercyjnych usług 5G już na początku kwietnia 2019 roku – tak aby dotrzymać kroku producentom smartfonów, którzy w tym samym terminie wprowadzą na rynek urządzenia zdolne do obsługi 5G. Planowana przez KT ogólnokrajowa sieć 5G odgrywa bardzo ważną rolę.

Zgodnie ze wstępną umową o charakterze komercyjnym – pierwszą od czasu, w którym Ericsson zostały wybrany przez KT jako dostawca 5G w listopadzie 2018 roku – dostarczone zostanie wyposażenie i oprogramowanie 5G New Radio (NR), spełniające standardy opracowane przez 3GPP i stanowiące element kompleksowej platformy 5G firmy Ericsson. Umożliwi to KT uruchomienie sieci NSA pracującej w paśmie 3.5 GHz.

Koreańscy konsumenci chętnie korzystają z nowinek technicznych związanych z usługami mobilnymi, grami, streamingiem, informacjami, rozrywką oraz funkcjami interaktywnymi. Wszystkie wymagają przesyłania dużych i nieustannie rosnących ilości danych oraz dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Korzystający ze smartfonów abonenci KT będą pierwszymi na świecie, którzy będą mogli wypróbować szybki mobilny Internet 5G zapewniający bezproblemową i charakteryzującą się niezwykle niskimi opóźnieniami transmisję danych.

Skomercjalizowane rozwiązanie KT będzie wykorzystywane nie tylko do podniesienia poziomu rozrywki i korzystania z mediów. Planowane jest także zastosowanie go w inteligentnych fabrykach, w obszarze bezpieczeństwa, w dronach oraz w autonomicznych pojazdach.

Sieć 5G firmy Ericsson pozwoli także KT zaoferować koreańskim firmom globalne rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT) oraz Industry 4.0.

Jinho Choi, Wiceprezes KT ds. Projektowania Sieci Dostępowych zauważa: „Mając na uwadze pomyślną współpracę, jaką nawiązaliśmy z firmą Ericsson przy wprowadzaniu 4G LTE, cieszymy się, że będziemy nadal kooperować, realizując nasze ambitne plany dzięki wiodącym rozwiązaniom 5G.

Korea jest jednym z najbardziej konkurencyjnych i zaawansowanych technologicznie rynków na świecie. Pełniąc rolę globalnego lidera, który wdraża ogólnokrajowe usługi 5G z wykorzystaniem dostępnych na rynku smartfonów, KT dowodzi swojego zaangażowania na rzecz konsumentów i udowadnia, że jesteśmy w awangardzie firm budujących światowy ekosystem 5G, w którym Korea odgrywa jedną z kluczowych ról.”

Patrick Johansson, Dyrektor Ericsson w Korei dodaje: „Współpracujemy z KT już od wielu lat, wspólnie oferując użytkownikom urządzeń mobilnych to, co najnowocześniejsze i najlepsze na rynku. Nasza współpraca w zakresie 5G była jeszcze bliższa, ponieważ chcieliśmy wspólnie pokazać całemu światu, jakie możliwości oferuje 5G podczas globalnego wydarzenia sportowego, które odbyło się w roku 2018.

Pragniemy, by dzięki 5G firma KT mogła zaoferować swoim klientom zupełnie nowe doświadczenia – czy to dzięki szybszej transmisji danych, czy też dzięki zapewnieniu krajowym i globalnym firmom możliwości wykorzystania szans, jakie niosą ze sobą rozwiązania IoT i Industry 4.0.”

2 myśli na temat “Ericsson zdobywa kontrakt na komercyjną sieć 5G dla koreańskiego operatora KT

 • 26 marca 2019 o 19:48
  Permalink

  Korea, dzięki tej umowie pozostanie jednym z liderów nowych technologii. Zobaczymy ile my będziemy musieli czekać na 5g.

  Odpowiedz
 • 31 marca 2019 o 13:35
  Permalink

  I to nas różni od takich krajów jak Korea czy Japonia. One najnowsze rozwiązania technologiczne wprowadzają jak najwcześniej bo wiedzą ile to przynosi korzyści. Powinniśmy brać przykład jak chcemy kiedyś być tak rozwinięci gospodarczo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *